Zumba yaparak zayıflanır mı günde 1000 kalori yaktırıyor!

Zumba ile zayıflanır mı? Zumba yarak zayıflanır mı? Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz zumbaya dair tüm merak edilenleri sizler için araştırdık.

Zumba yaparak zayıflanır mı günde 1000 kalori yaktırıyor!

Son yıllarda adını sıklıkla duyduğumuz zumba'nın ne olduğunu biliyor muydunuz? Spor yparken eğlenmek isteyenlerin tercihi olan zumba özellikle zayıflamak isteyenlerin vazgeçilmez aktivitelerden biri olmuş durumda! Peki nedir bu zumba? Nasıl yapılır? Zumba ile kilo vermek mümkün mü? Zumba hakkında tüm merak edilenleri sizler için paylaşıyoruz. 

KİLO VERMEYE YARDIMCI OLUP, VÜCUDU SIKILAŞTIRIYOR

90'lı yıllarda Kolombiyalı dansçı Alberto Beto Perez tarafından ortaya çıkarılan, içinde Latin esintilerinin yer aldığı bir dans-fitness programı olan zumba ile zayıflamanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Epey hareketli bir dans olan zumba ile günde yaklaşık olarak 600 ile 1000 kalori yakmanız mümkün. Tüm vücudu ve kasları çalıştıran zumba aynı zamanda vücudun sıkılaşmasını da sağlıyor. 

ENERJİYİ YÜKSELTEN BİR DANSTIR 

Zumba, enerjiyi yükselten bir danstır. Endorfin salgılamaya yardımcı olan bu dans kişiyi bu sayede psikolojik olarak iyi hissetirmektedir. Bunun yanı sıra her yaştan insanın rahatlıkla yapabileceği bir danstır. 

 

Yorumlar