Gelinlik alırken dikkat edilmesi gerekenler neler vücut tipine göre gelinlik önerileri!

Düğün sezonunu açan gelin adayları için vücut şekline göre gelinlik seçimi nasıl olmalı? Gelinlik alırken nelere dikkat etmeli? gibi sorulara yanıt aradık!

Gelinlik alırken dikkat edilmesi gerekenler neler vücut tipine göre gelinlik önerileri!

Yaz dönemi aynı zamanda evlenecek çiftlerin özene bözene hazırlandığı sezondur. Düğün hazırlığı yaparken belki de en önemli ve zorlu geçen süreç gelinlik seçimidir. Bir çok gelin adayı için oldukça stresli geçen bu süreçte gelinlik seçimi yaparken işinizi kolaylaştıracak önerileri elmaelma.com olarak bir araya getirdik! Gelinlik alırken dikkat edilmesi gerekenler neler? Vücut tipine göre hangi gelinlik modelleri neler? Hayatınızın en önemli gecenizde sizi gecenin yıldızı yapacak gelinlik seçiminde dikkat etmeniz gereken noktalar için haberin devamında göz atabilirsiniz. 

DÜĞÜN HAZIRLIKALARININ TATLI BAŞ BELASI!

Gelin adayları için oldukça önemli bir konudur gelinlik almak! Ancak gelin adaylarını bu dertten kurtaracak, düğün hazırlıklarında işiniz kolaylaştıracak gelinlik seçimlerinde dikkat edilmesi gerekenleri bir araya getirdik! Hayatınızda unutulmaz bir güne imza atacağınız o gün için yüzlerce çekileceğiniz fotoğrafta mükemmel görünmenize yardımcı olacak gelinlik seçimlerinizde göz önünde bulundurmanız gereken vücut şekliniz boyunuzu göz önüne aldık ve sıraladık! İşte gelinlik alırken sizi strese sokmayacak o öneriler...

GELİNLİK ALIRKEN VÜCUT ŞEKLİNİZİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUN!

Gelinlik alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bu önerileri göz önünde bulunudurarak düğün gününüzde sizi gecenin yıldızı olabilirsiniz. Ancak gelinlik alırken unutulmaması gereken en önemli nokta vücut şeklidir. Gelinlik modellerine bakmadan önce kendinize şöyle bir boy aynasında bakın! İlk olarak vücut şeklinizi belirleyin ve vücut şeklinize göre gelinlikleri eleyerek gelinlik seçimlerinde işinizi daha da kolaylaştırabilirsiniz. 

Kum saati: Beli ince olanların özellikle tercih etmesi geren bir modeldir. kum saati modeli ince belinizi ortaya çıkararak düğün gecenizde sizi daha da zarif görünmenize yardımcı olacaktır. 

Armut: Kalça kısmınız vücudunuzun diğer bölgelerine oranla daha geniş duruyorsa gelinlik modelinde kesinlikle armut modeli bir gelinlik seçmeye özen göstermeniz gerekiyor. 

Elma tipi: Eğer ki vücut hatlarınız kalın bir bel ve dümdüz bir kalça şeklindeyse gelinliğiniz vücudunuzu şekillendirmek için kesinlikle elma şeklinde olmalıdır. 

Dikdörtgen modeller; Vücudut tipinizde geniş omuzlar ve dikdörtgen vücut tipiyse kesinlikle tarlatansız diktörgen şeklinde gelinliklere yönelmek olacaktır. 

Dikdörtgen: Geniş omuz ve dikdörtgen vücut tipinde ise dikdörtgen modeller uygun olanlardır.

Yorumlar