Yaşlanmayı geciktirmenin yolları sigarayı mutlaka bırakın!

Yaşlanmayı geciktirmenin yolları neler? Yaşam koşullarınızda yapacağınız değişimlerle yaşlanmanızı geciktirebileceğinizi biliyor muydunuz? İşte yöntemi!

Yaşlanmayı geciktirmenin yolları sigarayı mutlaka bırakın!

Sağlıklı ve parlayan bir cilde sahip olmayı kim istmez ki! Yaşımız ilerledikçe bu durumu daha da ciddiye almaya başlıyoruz. Yüzümüzün kırışmaması için her türlü şeyi yapıyoruz, gerekirse estetik ameliyatlara bile başvuruyoruz. Peki gün içerisinde yaptığımız bazı hataların cildimizi erken yaşlandırdığını biliyor muyuz? Ya da yaşam koşullarımızı değiştirerek yaşlanmamızı geciktireceğimizi? Peki yaşlanmayı geciktirmenin yolları neler? İşte yaşlanmayı geciktirmenin en etkili 4 yolu! 

SİGARA CİLDİ KIRIŞTIRIYOR 

Sigaranın sağlığa zararlı olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Peki sigaranın cilde olan zararlarını biliyor muyuz? Sigara ne yazık ki cildin elastikiyet kaybına neden oluyor ve cildin erken yaşlanmasına sebebiyet veriyor. Hem sağlığınız hem de cildiniz için mutlaka sigaraya bırakmalısınız. Sigarayı ne kadar çok içiyorsanız okadar zararlıdır ama tek bir sigara bile cildinizi yaşlandırmak için yeterli olacaktır. Eğer erken yaşlanmak istemiyorsanız sigarayı derhal bırakmalısınız. 

CİLT BAKIMLARINIZA DİKKAT EDİN

Düzenli olarak cilt bakımı yağtırmaya özen gösterin. Fakat bunu yaptırrıken alelade bir yerde sakın yaptırmayın. Bu tarz bakımlar mutlaka doktor kontrolü altında yapılmalıdır. 

MUTLAKA GÜNEŞ KORUYUCU KULLANIN 

Cilt yaşlanmasının en büyük nedeni ne yazık ki güneştir. Bu nedenle cildinizi yaz kış güneşten korumaya özen göstermelisiniz. 

UYKUNUZU DÜZENE SOKUN

Düzenli uyku sağlıklı bir cildin olmazsa olmazıdır. Dinlenmiş cilt genellikle canlı ve parlak olur. Bu nedenle uyku düzeninize mutlaka dikkat etmelisiniz. Yeteri kadar uyumalı ve dinlenmiş olarak güne başlamalısınız. 

 

 

 

Yorumlar