Cilt nasıl beyazlatılır cildi beyazlatan doğal maske tarifleri nelerdir?

Cilt tonunuzu bir tık açmak istiyorsunuz ancak bunu kimyasal ürünler kullanmak yerine doğal yöntemlerle yapmak istiyorsanız...

Cilt nasıl beyazlatılır cildi beyazlatan doğal maske tarifleri nelerdir?

Cildinizi bir tık açmak istiyorsanız bu uygulamayı kimyasal ürünlerin cildinizle temas etmesini istemiyorsanız sizin için hazırladığımız 3 doğal yöntemle gerçekleştirebilirsiniz. Bu doğal tarifleri aynı zamanda vücudunuzun belirli bölgelerindeki koltuk altı, dirsek kararmaları olan yerlerinizde de uygulayabilirsiniz...

KARBONAT

Ciltteki beyazlatmalarda oldukça etkili olan yöntemlerden biri de karbonattır. Karbonat birçok farklı alanda beyazlatma amaçlı kullanılmaktadır. Yaomanız gereken 1 yemek kaşığı karbonat ve 1 yemek kaşığı sütü karıştırarak cildinize uygulayın daha sonra 2-3 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bu yöntem aynı zamanda cildinizdeki ölü hücrelerden arınmanıza da yardımcı olacaktır. 

ALEO VERA

Biliyorsunuz ki cilt bakımında çeşitli alanlarda oldukça etkili ve cilde fayda sağlayan aleo vera güneşten kaynaklı cildinizde koyu renkteki oluşumlara sürün ve 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile durulayın ve bu uygulamayı 2 haftada 1 gün uygulayın.

NANE

Babane tedavilerinden olan nane cilt tonunu açmada oldukça etkilidir. bir bardak sıcak suyun içersine bir miktar nane ekleyin daha sonra bir kaç dakika demlenmesini bekleyin daha sonra karışımınızın içindeki bitkiyi çıkarın ve suya yarım limon sıktıktan sonra biraz soğuduktan sonra cildinize pamuk ile uygulayın bu karışımı yaklaşık 15-20 dakika kadar bekletin daha sonra ılık su ile durulayın.

Yorumlar