Ev yapımı peeling sabun tarifi ile vücuttaki ölü derilerden kurtulabilirsiniz!

Vücuttaki ölü derilerden kurtulmada oldukça etkili olan peeling sabunu evde yapmanın tarifi ve malzemelerini derledik!

Ev yapımı peeling sabun tarifi ile vücuttaki ölü derilerden kurtulabilirsiniz!

Vücudu ölü derilerden arındırmak için son dönemlerin en popüler kişisel bakım ürünlerinden biri de peelinglerdir. Vücudu ölü derilerden arındırmaya yardımcı olan ve kan dolaşımını hızlandırmada etkili olan peeling bakımını evde kendiniz de yapabilirsiniz! Ev yapımı peeling sabunu yapmanın en kolay tarifini sizin için bir araya getirdik! Ev yapımı peeling için kolaylıkla ulaşabileceğiniz malzemeleri ve tarifi elmaelma.com'da bulabilirsiniz!

EVDE PEELİNG SABUN NASIL YAPILIR?

Malzemeler: 500 gram doğal sabun bazı, 1 yemek kaşığı kahve tozu, 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi, birkaç damla kuşburnu yağı yeterli olacaktır. 

Yapılış aşaması; Ev yapımı peeling sabun yapmak için sabun bazını tencerenin içerisine koyarak ocakta eritin. Daha sonra içerisine kahve tozu ve yulaf ezmesini ilave ederek iyice karışana kadar karıştırın.

İçerisine kuşburnu yağını da dahil ettikten sonra tekrar karıştırın. Karışım tamamlandıktan sonra sabun kalıplarına dökerek 24 saat kadar sabunun donmasını bekleyin! İşte peeling etkili ev yapımı sabununuz hazır! Duş esnasında vücudunuzu ölü derilerden arındırmak için istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. 

 

Yorumlar