Gardırop detoksu nasıl yapılır eğer etiketi hala duruyorsa...

Gardırobunuzdaki kıyafetler canınızı sıkıyor ve yenilerini mi almak istiyorsunuz? Gardırop detoksuyla tasarruf yapın. Peki gardırop detoksu nasıl yapılır?

Gardırop detoksu nasıl yapılır eğer etiketi hala duruyorsa...

Baharın gelişiyle beraber yenilenme ve tazelenme isteğimizde artıyor. Ruh hailimizi yansıtan kıyafetlerimizin de bunda payı büyük. Ancak bu yeniliği kıyafetlerimize yansıtma isteğimiz beraberinde bazı sorunları da getiriyor. Çok fazla alışveriş yapan ve gereksiz yere kıyafet depolayan biriysek kafa karışıklığı da söz konusu olabiliyor. İşte tam da burada devreye "gardırop detoksu"giriyor. Peki gardırop detoksu nedir ve nasıl yapılır? Elmaelma.com olarak bu konuyu sizler için ele aldık...

GARDIROBU ORTAYA DÖKEREK SEÇ VE GEREKİRSE VAZGEÇ

Dolabınızı açtığınızda karşınıza çıkan ama sürekli giymeyi ertelediğiniz kıyafetleriniz mi var? Peki buna rağmen yeni kıyafetler almak istiyor ama bir yandan da dolabınızın doluluğundan mı yakınıyorsunuz? Bu durumla karşı karşıyaysanız gardırop detoksu bir çözüm olabilir. Ancak bu detoksa başlayabilmek için öncelikle kendimizi dürüstçe sorgulamamız gerekiyor.Bütün kıyafetlerimizi görebileceğimiz şekilde gardırobumuzdan çıkarmalıyız. Bunu yaparken hepsinin bir günde bitmesi gerektiğini düşünmemeliyiz. Kendimizi stres altında bırakmadan sakince sorgulamayız. "Bu kıyafete gerçekten ihtiyacım var mı?" ya da "Acaba bunu bir gün giyer miyim?" gibi sorularla değerlendirme yapabiliriz.

KATEGORİLERE AYIRARAK DOĞRU SEÇİMLER YAPILMALI

Kıyafetlerimizi kategorilerine göre ayarmamız bize kolaylık sağlayacaktır.Eleme yaparken zamansız parçaları atmamaya özen göstermeliyiz. Örneğin basic tişörtler ve zamansız jeanlerden ya da birden fazla parça ile kombin edilebilecek ürünlerden vazgeçmemize pek de gerek yok. Deri ceket, skinny kot, beyaz gömlek ve siyah pantolonlar da mutlaka gardırobumuzda bulunması gereken parçalar olmalı.Ayrıca sonradan üzülmemek için bizim için manevi değeri olan parçaları da ayırmalıyız. Eğer senede bir kez bile giyiyor ve mutlu oluyorsanız o kıyafeti atmamalısınız.Vücut tipimize uygun olmayan, giydiğinizde size kötü hissettiren ve etiketini bile çıkarmadığımız parçaları ise hemen ortadan kaldırmalısınız.Kışlık ve yazlık kıyafet kıyafet ayrımı yaparak ise işinizi kolaylaştırıp, kafa karışıklığını önleyebilirsiniz.

HAYAL ETTİĞİNİZ GARDIROBA KAVUŞUN

Gardırop detoksu yaparak yalnızca fazla ve gereksiz kıyafetlerimizden kurtulmakla kalmayıp aynı zamanda neye ihtiyacımız olduğunu ve değişen zevklerimizi de değerlendirme imkanı bulabiliriz. Sonuçta hayalimizdeki ideal gardırobu yaratarak  çok yönlü kıyafetlere yer açabiliriz.Dolabımızdan elediğimiz kıyafetleri internet üzerinden satışa çıkabilir ya da ihtiyacı olanlara vererek başkalarını mutlu edebiliriz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar