Ev yapımı saç maskesi tarifleri ışıl ışıl bir görünüm için...

Ev yapımı saç maskesi tarifleri neler? Yıpranmış saçlarınız için protein açısından zengin 5 saç maskesini sizler için hazırladık. İşte yapılışı!

Ev yapımı saç maskesi tarifleri ışıl ışıl bir görünüm için...

Saçlarınızla yeteri kadar ilgileniyor musunuz? Size önereceğimiz bu maske tarifleri ile yıpranmış ve solgun görünen saçlarınız canlanacak ve ışıl ışıl bir görünüm kazanacak. Üstelik bu maskeler her evde bulunan malzemelerle hazırlayabileceğiniz türden kolaylıkla hazırlanıyor. Dikkat etmeniz gereken tek şey en iyi sonuçları almak için bu maskeleri kullanırken aşırıya kaçmamak olacak. Sağlıklı, güzel saçlar elde etmek için bunları haftada bir kez uygulamanızı öneririz. Peki ev yapımı saç maskesi tarifleri neler? İşte protein açısından zengin 5 saç maskesi tarifi! 

YOĞURTLU SAÇ MASKESİ 

Yoğurt maskesi saç derinizi temizleyecek ve saçlarınızdaki kıvrılmayı azaltacaktır. Pürüzsüz ve nemli saçlara sahip olmak isteyenler bu tarifi uygulayabilirler. 

MALZEMELER: 

1/2 bardak sade yoğurt (135 g), 2 çorba kaşığı zeytinyağı (32 g)

HAZIRLANIŞI: 

İlk olarak, her iki malzemeyi de bir kaba ekleyin ve kalın ve yoğun bir kıvama gelene kadar karıştırın.Ardından, saçınızı ıslatın ve maskeyi köklerden uçlarına kadar uygulayın.Saç derinize hafifçe masaj yaparken 30 dakika bekletin.Bol miktarda ılık su ile durulayın ve saçlarınızı normalde yaptığınız gibi yıkayın.

YUMURTALI SAÇ MASKESİ 

Saçlara iyi gelen bir diğer maske tarifi ise yumurta maskesidir. Saçlarınız dökülüyorsa bu maske tam size göre. Yumurta maskesi hem saçlarınızı daha güçlü hale getirecek hem de saçlarınızın nemlenmesine yardımcı olacak. 

MALZEMELER: 

2 yumurta sarısı, 2 çorba kaşığı zeytinyağı (32 g)

HAZIRANIŞI: 

İlk olarak, her iki malzemeyi de bir kaba yerleştirin ve pürüzsüz kıvama gelene kadar karıştırın.Ardından yıkanmış ve taranmış saçınıza uygulayın. 15 dakika bekletin ve bol miktarda su ile durulayın.

HİNDİSTAN CEVİZİ SÜTLÜ SAÇ MASKESİ 

Saç maskelerinin içerisinde demir bakımından en etkili olanı ise hindistan cevizi yağıdır. Hindsitan cevizi yağı hem saç tellerinizi yeniler hem de vitamin ve mineral bakımından oldukça zengindir. Saçlarının daha parlak, yumuşak ve güçlü olmasını isteyenler için harika bir öneri olabilir. 

MALZEMELER: 

3 çorba kaşığı Hindistan cevizi sütü (30 ml), 2 yemek kaşığı mayonez (60 g), 1/2 muz, 1 çorba kaşığı bal (25 g), 1 çorba kaşığı zeytinyağı (16 g)

HAZIRLANIŞI: 

Öncelikle tüm malzemeleri karıştırın. Ardından bu karışımı saç köklerinden uçlarına doğru uygulayın. Bir saat bekleyin ve daha sonra bol miktarda su ile durulayın. Bu saç maskesi, kimyasalların neden olacağı zararları ortadan kaldırmak için, saçınızı boyamadan önce kullanmak için dört dörtlüktür.

Yorumlar