Kabarık kuru saçlar için 4 pratik yöntemle üstesinden gelebilirsiniz!

Gün içerisinde başına buyruk şekillenen kabarık kuru saçları yatıştıracak 4 pratik öneriyi bir araya getirdik!

Kabarık kuru saçlar için 4 pratik yöntemle üstesinden gelebilirsiniz!

Bakımlı ve sağlıklı saçları hepimiz fazlasıyla istiyoruz. Ancak hacimli ve bakımlı görünen saçlara sahip olmak o kadar da zor değil! Evde, dışarda veya çantanızda bulundurabileceğiniz ufak tüyolarla saçlarınızı hepimizi kıskandıran o görünüme kavuşturabilirsiniz. Sıklıkla şikayet edilen duş sonrası saça özene bözene şekillendirme çabaları verdikten sonra dışarı çıktıktan sonra saçın başına buyruk şekillenmesi ve kabarmalarıyla baş etmek için sadece bir kaç öneriye ihtiyacınız var! Güzellik rutine bir tik daha atabilirsiniz. İşte kabaran ve kuru inatçı saçları hacimli ve bakımlı görünüm kazandıran 4 tüyo Elmaelma.com okurları için bir araya getirdik!

Çantada Serum Bulundurun!

Kabaran kuru saçları gün içerisinde başına buyruk şekillenmemesi için çantada mutlaka bir yatıştırıcı saç serumu bulundurun. Gün içerisinde belirli aralıklarda saç serumunuzdan küçük bir tutam saçınıza masaj yaparak uygulayın. Ancak saçınızın her ne kadar kuru olmasına güvensenizde saçlarınızın yağlı görünmemesi için bu adımı uygularken saç diplerinize sürmemenizi tavsiye ediyoruz. 

Yatarken Eşarp Ya Da Saç Bonesi Kullanın!

Yaşantımızın çoğunda eşyalarımızın ve kıyafetlerimizin pamuklu olmasına özen gösteriyoruz. Bu durum yastık kılıfları için de geçerli! Pamuklu yastık kılıfları saçın nemini emer ve saça aslında zarar veriyor. Çoğu kişi bunu bilmese de kullanmaya devam ediyoruz. İşte bu noktada hem yumuşacık bir yastıkta yatmak istiyor hem de saçım zarar görmesin diyorsanız yatarken saçınıza bone takabilirsiniz ya da eşarp bağlayabilirsiniz.

kabarık kuru saç bakımı

Saçlar Bölüm Bölüm Kabarıyorsa...

Saçın kabarması bir çok kişi için farklılık gösterebilir. Saçınızın tamamı değilde sadece bir kısmı kabarıyor olabilir. Bunun için saçınızı tararken veya kabaran kısmı yatıştırmak için büyük tarak kullanmak riskli olabilir. Kabaran bölge için saç spreyini sıkarak kullanılmayan bir diş fırçası veya kaş tarama fırçası kullanabilirsiniz.

Saç Kurutma Makinası Yerine Havlu Kullanın!

Saç Kurutma makinaları saça ısı veren şekillendirici makinalar saçın yapısını bozmaya neden olur. Saç kurutma makinası kullanmak yerine duştan çıktıktan sonra baş havlusunu bir süre saçınızı kurutmak için bekletin. Havlu saçtaki fazla ıslaklığı alarak saçı daha kolay şekillendirebileceğiniz bir kıvama getirmede oldukça etkilidir. 

Yorumlar