Elma sirkesinin faydaları neler kolestrolü düşürüyor!

Elma sirkesinin faydaları neler? Elma sirkesi ne işe yarar? Kolestrolü düşüren, diyabetle savaşan bu mucize içeceğin faydalarına inanamayacaksınız.

Elma sirkesinin faydaları neler kolestrolü düşürüyor!

Elma sirkesinin faydaları neler? Hangi hastalıklara iyi gelir?  Yüzyıllardan beri alternatif tıp alanında kullanılan ve birçok hastalığa şifa olduğu bilinen elma sirkesinin bilinmeyen faydalarını sizler için araştırdık. İşte kolestrolü düşürmesinden tutun da kalp rahatszılıklarını önlemesine kadar pek çok konuda fayda sağlayan elma sirkesinin bilinmeyen faydaları!

Kolestrolü düşürerek kalp rahatsızlıklarını azaltır 

Elma sirkesinin en önemli özelliği kolestrolü düşürmesidir. Bunun yanı sıra kalp ve damar hastalıklarını da önlemektedir. Harvard’ta yapılan bir araştırmada salatasının sosuna her zaman sirke ekleyen kadınların kalp hastalığı riskinin düşük olduğu görülmüştür.

Kan şekerini düşürür ve diyabetle savaşır

Elma sirkesi aynı zamanda diyabet 2 ile de savaşmaktadır.  Kan şekeri seviyesi için dengeleyici bir etkiye sahiptir. Ama ilaç kullanan diyabet hastalarının elma sirkesi kullanmadan mutlaka doktorlarına danışmaları gerekiyor.

 Bakterilerin öldürülmesine yardımcı oluyor 

Elma sirkesi aynı zamanda enfeksiyonların yok olmasına yardımcı olur. Özellikle bit,siğil,mantar ve kulak enkeksiyonlarına iyi geldiği bilinmektedir. Doğrudan etkisi araştırmalar ile kanıtlanmamış olsa da modern tıbbın temsilcilerinden Hipokrat 2 bin yıl önce yara temizliği için sirke kullanıyordu.

 

 

 

Yorumlar