Limonun saça faydaları saç köklerini besliyor!

Limonun saça faydaları neler? C vitamini bakımından oldukça faydalı olan limonun saça olan faydaları mucizevi etki yaratıyor.

Limonun saça faydaları saç köklerini besliyor!

C vitamini açısından oldukça faydalı olan limonun saç için olan faydalarını duymuş muydunuz?  Eski zamanlarda saç spreylerinin ve jölelerin olmadığı dönemlerde saça şekil vermek amacıyla kullanılan limonun faydalarını öğrenince inanamayacaksınız. Sadece saçınızın bozulmadan kalmasını sağlamak için başınıza sürdüğümüz limonun meğer ne kadar çok faydası varmış! Peki limonun saça faydaları neler? İşte limonun saç üzerinde etki ettiği bilinmeyen faydaları! 

KEPEĞİ YOK EDİYOR 

Limonun saça olan faydası en ok bilineni kepeği saç derisinden silip atmasıdır. Üstelik sadece kepeği yok etmeklede kalmıyor. Saç köklerindeki tıkanmaları da ortadan kaldırıyor. 

SAÇLARIN DAHA PARLAK GÖRÜNMESİ İÇİN... 

Saçlarınızın daha parlak görünmenizi sağlamak istiyorsanız saç kreminizin içerisine limon suyu dökmeniz yeterli olacaktır. Saçlarınızın ışıl ışıl parladığını göreceksiniz. 

SAÇLARINIZIN ÇABUK YAĞLANMASINI İSTEMİYORSANIZ... 

Siz de saçlarınızın sıklıkla yağlanmasından şikayet edenlerdenseniz doğru yerdesiniz. Limon aynı zamanda saçları da besleyerek saç yağlanmasını geciktirmeye yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda düzenli olarak saç derinize limon suyu uygucladığınızda da kaşıntı sorununun önüne geçebilirsiniz. 

FAZLA KULLANILDIĞINDA SAÇ DİPLERİNİ TAHRİŞ EDİYOR 

Her şey gibi limonun da fazlasının saça zararı bulunmaktadır. Özellikle içerisinde barındırdığı yüksek asit özelliği nedeniyle fazla kullanıldığı taktirde saç diplerinize zarar verebilir. Bu da kafa derinizde tahrişe neden olabilir. Bu nedenle her şey gibi limonun da kararında kullanılması yerinde bir davranış olacaktır. 

LİMONLU SAÇ MASKESİ

MALZEMELER

2 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı limon suyu, 2 tatlı kaşığı zeytinyağı, 4 damla biberiye özü

YAPILIŞI

Tüm malzemeleri kıvam alana kadar bir kasenin içerisinde karıştırın. Daha sonra saç diplerinize masaj yaparak saç diplerinize uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra sülfatsız şampuan ile saçlarınızı yıkayın.

Yorumlar