Parlak saçlar için doğal yöntemler neler işte en etkili alternatifler!

Parlak saçlar için doğal yöntemler neler? Bu maskeler sayesinde saçlarınızdaki ışıltıya inanamayacaksınız. Daha canlı ve parlak saçlar için mutlaka deneyin.

Parlak saçlar için doğal yöntemler neler işte en etkili alternatifler!

Saçlarınızın mat ve cansız olduğunu mu düşünüyorsunuz? Üzülmeyin! Evde uygulayacağınız basit malzemeler sayesinde saçlarınıza canlılık kazandırabilecek ve ışıl ışıl bir görünüm kazanmasını sağlayabileceksiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta sadece maskeleri düzenli olarak uygulamak olmalıdır. Düzenli uyguladığınızda sonuca siz bile inanamayacaksınız! Peki parlak saçlar için doğal yöntemler neler? İşte merak ettiğiniz sorunun yanıtı elmaelma.com'da. 

Işıl ışıl bir görünüm için...

Eğer saçınız kısaysa 1 adet, uzunsa 2 adet avokadoya ihtiyacınız olacaktır. Yoğun bir lapa haline getirene kadar avokadoyu ezmelisiniz.Bu lapayı saçınızın diplerinden başlayarak uçlarına doğru uygulamalısınız.Ardından 20 dakika dinlendirin.Sonra, saçınızı yıkayın. Bu işlemi 2 ya da 3 günde bir tekrarlayın. Hepsi bu kadar! Saçlarınızın ışıl ışıl bir görünüm kazandığını kısa süre içerisinde fark edeceksiniz. 

Muz ve yumurta maskesini mutlaka denemelisiniz 

Bir muz alın ve onu küçük parçalara kesin.Püre haline gelene kadar muzu iyice ezin.Daha sonra bir yumurtanın beyazını ekleyin ve muzla yumurta akını yoğun bir karışım elde edene kadar karıştırın.Biraz daha karıştırın ve saçınıza sürün.Eğer isterseniz, yoğurtla karıştırarak sulandırabilirsiniz. Hepsi bu kadar! Saçlarınızın kısa süre içerisinde nasıl canlı ve parlak olduğuna inanamayacaksınız. 

Mayonez maskesi: 

Yapmanız gereken mayonezi saçınıza bir maske olarak uygulamaktır.Yaklaşık 20 dakikalığına dinlenmeye bırakmalısınız. 20 dakika beklettikten sonra şampuanınızla saçlarınızı yıkayın. Ardından bakım kremini kullanın. Bu maske özellikle saçları kuru olan kişilerde daha fazla etki etmektedir. 

 

Yorumlar