Gümüş suyu nedir faydaları nelerdir yaraları iyileştiriyor!

Gümüş suyu nedir faydaları nelerdir? Gümüş suyunun insan sağlığına olan faydalarını biliyor musunuz? İşte gümüş suyu hakkında tüm bilinmeyenler!

Gümüş suyu nedir faydaları nelerdir yaraları iyileştiriyor!

Gümüş suyunun ne olduğunu duymuş muydunuz? Peki gümüş suyunun nelere fayda sağladığını biliyor musunuz? İnsan sağlığına yarar sağlayan bu mucizevi su hakkındaki tüm bilinmeyenleri sizler için araştırdık. İşte gümüş suyu hakkında tüm bilinmesi gerekenler! 

ENFEKSİYON HASTALIKLARINDA KULLANILIR 

Gümüş parçacıklarının saf su içerisinde homojen olarak dağılmış haline gümüş suyu denir ve 6 dakikada etkisini gösterir. Koloid gümüş gümüş suyu parçacıklarının içinde bulunduğu yere denmektedir. Bu özel su alternatif tıpta kullanılmaktadır. Antibiyotik özellikleri olan bu suyun enfeksiyon hastalıklarında kullanılır. 

BİRÇOK HASTALIĞIN TEDAVİSİNDE KULLANILMAKTADIR

Gümüş suyu birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Bunlardan bazışarı; Lyme hastalığı, tüberküloz ve hatta AIDS gibi hastalıklarda bile tedaviye yardımcı olabileceği düşünülmektedir. 

İŞTE GÜMÜŞ SUYUNUN FAYDALARI

Uygulandığı bölgede olan kaşıntı ve tahrişi azaltır. Örneğin normal ya da güneşten kaynaklı oluşan yanıkları tedavi eder. Buradaki hücreleri yok ederek yeni cilt hücrelerinin oluşmasını destekler.Yapılan bir araştırmada sinüs enfeksiyonlarının yayılmasını engellemek için ve kontrol etmek için kullanılır. Genellikle bu sudan özel burun spreyleri yapılır.Antiseptik özelliği sayesinde yüzde gelişmiş mikropları temizler. Örneğin şiddetli ve ağrılı sivilce tedavisinde etkilidir. 

YARALARIN ÇABUK İYİLEŞMESİNİ SAĞLIYOR 

Eski zamanlarda bu suyu yaraları temizlemek ve çabuk iyileşmesi için kullanılırmış.Eklemlerde ortaya çıkan ciddi sağlık sorunlarının gelişimizi engelleyerek kemik ve kas sistemlerinin daha sağlıklı çalışmasını destekler.

 

 

Yorumlar