Yanmış saçlara ne iyi gelir bu maskeler saçlarınızı onaracak!

Yanmış saçlara ne iyi gelir? Saç düzleştirici, fön makinası ve saçların sık sık boyanması sonucunda yıpranan saçları onaracak maske tarifleri!

Yanmış saçlara ne iyi gelir bu maskeler saçlarınızı onaracak!

Saç düzleştiricisi, fön makinası ya da sık sık boyanması sonucunda saçlar ne yazık ki bir süre sonra yanar ve naylon gibi bir görüntüye sebep olur. Bu da son derece rahatsız edici bir durumdur. Yanmış saçlar sağlıksız ve bakımsız göründüğü gibi aynı zamanda sürekli de dökülmektedir. Yanmış saçlarınızla başa çıkmak için kuaförlere gidip tonlarca para harcamanıza gerek yok. Evde uygulayacağınız doğal malzemelerlede saç bakımınızı yapabilir, saçınızın eski görünümüne kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Peki yanmış saçlara ne iyi gelir? İşte yanmış saçlarınızı yeniden onaracak doğal maske tarifleri!

YANMIŞ SAÇLARA DOĞAL ÇÖZÜM 

ALEO VERA MASKESİ

Yanan saçlar için hem saç sağlığı açısından hem de saçların daha parlak gözükmesi için aleo vera yağı, diğer doğal yağlar ile kullanılması daha etkili olmaktadır.

MALZEMELER: 

2 çay kaşığı gliserin, 4 yemek kaşığı avokado yağı, 2 çay kaşığı aleo vera jeli

HAZIRLANIŞI: 

Bütün malzemeler birbirine karıştırılmalı ve parmak uçlarına dökülerek, saç diplerine masaj yapılmalıdır. Kalan maskeyi de, saç uçlarına yedirerek sürülmektedir. Tamamı sürülen maske, 20 dakika boyunca saçlarda bekletilmeli ve şampuan ile yıkanarak saçlardan arındırılması gerekmektedir. Her gün uygulanabilen saç maskesi, belirli bir süre sonra saçlarda ki keçe görüntüsü ortadan kalkmaktadır.

JOJOBA YAĞI MASKESİ

Yanmış, kuru ve ince telli saçlara oldukça iyi gelmektedir.

MALZEMELER: 

1 çay kaşığı biberiye, 4 yemek kaşığı jojoba yağı

HAZIRLANIŞI: 

Jojoba ve biberiye birbirine karıştırılarak, nemli saçlara önce diplerinden başlayarak sonrasında uçlara kadar sürülmektedir. 25 dakika saçlarda bekletildikten sonra, bol su ile durulanmaktadır. Elde edilen karışım, kuru ve loş bir ortamda 2 ay süre ile bekletilmektedir. Bu sayede yanma sorunu ortadan kalkana kadar kullanılmaktadır.

MUZ MASKESİ

MALZEMELER: 

1 adet muz, 1 tatlı kaşığı bal

HAZIRLANIŞI: 

Muz aynı bebeklere yapıldığı gibi püre haline getirilmelidir. Püre haline gelen muza, bal eklenerek iyice karıştırılıp, birbirine geçmesi sağlanmaktadır. Daha sonrasında saç diplerinden uçlarına kadar sürülmeli ve bone takılarak 20 dakika boyunca saçta bekletilmesi gerekmektedir. Süre bittikten sonra önce ılık su ile saçlardan arındırın ve arkasından şampuan ile yıkayın. Bu karışımın uygulanmasının nedeni, muz içerisinde yer alan potasyum saçları besleyerek daha canlı ve parlak gözükmesine yardımcı olmaktadır. 4 günde 1 uygulanan kür, saçları yanmış halinden kurtartmaktadır.

YUMURTA MASKESİ

MALZEMELER: 

5 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı, 1 yumurta

HAZIRLANIŞI:

Yağ ile yumurta birbirine karıştırılmalı ve sonrasında her zaman ki gibi saç köklerinden uçlarına kadar fırça ile sürülmektedir. Fırça işlemi bittikten sonra, saç diplerine masaj yaparak maskesinin saç diplerine kadar inmesi sağlanmaktadır. Bu işlemler bittikten sonra streç film yardımı ile saçlar kapatılmalı ve yarım saat bekletilmektedir. Muz maskesinde ki gibi önce saçlar durulanmalı, sonrasında saçlara şampuan uygulanmaktadır. Yumurta maskesi, 2 günde 1 saçlara uygulanarak saçlar sağlığına kavuşmaktadır.

HARDAL MASKESİ

MALZEMELER: 

1 yumurta, 1 su bardağı su, 3 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı toz hardal

HAZURLANIŞI: 

Saç kremi kıvamına gelene kadar bütün malzemeler birbirine karıştırılmalıdır. Özellikle saç diplerine masaj yapılarak, saçların tamamına sürülmeli ve 20 dakika boyunca saçta bekletilmektedir. Sonrasında sadece durulanmaktadır. Hardal maskesi, saç köklerine derin bir şekilde uygulandığından kan dolaşımını hızlandıracağından saçların kısa sürede uzamasına ve önceki halinden daha sağlıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Haftada 1 kez uygulanan bu maske, 1 ayın sonunda kendini göstermektedir.

Yorumlar