Huzursuz bacak sendromu tedavisi için yatağınızın altına sabun koyun!

Huzursuz bacak sendromu tedavisi için doğal yöntem arayanlar bir de sabunu deneyin. Tek yapmanız gereken yatağınızın altına bir kalıp sabun koymak.

Huzursuz bacak sendromu tedavisi için yatağınızın altına sabun koyun!

Huzursuz bacak sendromu günümüzde her 10 kişiden 1'ndi görülen yaygın hastalıklardan biri. Bir çok tedavi yöntemi ise hastaların şikayetlerini geçirmeye yetmiyor. ABD'de yaşayan Türk doktor Mehmet Öz'ün ise huzursuz bacak sendromunun belirtilerini azaltmaya yönelik ilginç ama bir o kadar da etkili ve basit bir önerisi var.

Sabun!

Henüz yöntemin işe yaradığını kanıtlayan bilimsel bir çalışma olmasa da sabunda yer alan sodyum klorürün ciltten vücuda girdiği biliniyor. Mehmet Öz de ciltten giren sodyum klorürün hastalığın belirtilerini azalttığını düşünüyor ancak henüz bunu kanıtlayan bir araştırma yok. Fakat deneyenler sonuçtan memnun.

Bir kullanıcı, “Annem bacak ağrısı ve kramp için sabun kullandığında bunun işe yaramadığını düşünmüştüm. Çarşafımın altına sabun yerleştirdiğimde güne ağrısız başladığımı hissettim. Benim ve eşimin işine yaradı. Kesinlikle denemeye değer” şeklinde yorum yaptı.

HUZURSUZ BACAK SENDROMU NEDİR, NEDEN OLUR?

Huzursuz bacak sendromu, ayaklarımızı kontrol etmemizi sağlayan sinir sistemimizdeki anormallik nedeniyle ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Uykunuz esnasında bacaklarınızda rahatsız bir his oluşmasına neden olur.

Altında Parkinson hastalığı, böbrek yetmezliği ve diyabet gibi nedenler de yatabilmektedir. Alınan bazı ilaçlar ve gebelik de huzursuz bacak sendromunu tetikleyebilmektedir.

 

Yorumlar