Doğal makyaj nasıl yapılır yaza parlak bir ciltle karşılayın!

Yaz aylarının sıcağında makyajın akmaması ve doğal görünmesi için bazı teknikleri bir araya getirdik! İşte yazın yeni gözdesi doğal makyaj yöntemleri!

Doğal makyaj nasıl yapılır yaza parlak bir ciltle karşılayın!

Günlük hayatta okulda veya iş yerinde cildimizin olduğundan daha canlı ve parlak görünmesi için doğal makyaj yapabilirsiniz. Elbette makyajlı görünmek isteyenlerin çok fazla tercih edeceği bir makyaj olmasa da doğal makyaj aynı zamanda anı kurtarmaya da yarımcı olabilir. Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla beraber makyaj yapamaya çok fazla vakit harcamak istemeyebilirsiniz. Bunun için cidinizdeki ufak kusurları kapatarak doğal makyajı bu mevsimde sizin kurtarıcınız olabilir! Peki aşırıya kaçmamak için doğal makyaj nasıl yapılır? Doğal makyaj nasıl yapılır, hangi makyaj malzemeleri kullanılır? İşte merak ettiğiniz tüm yanıtlar elmaelma.com'da

YAZA EN ÇOK DOĞAL MAKYAJ YAKIŞIYOR!

Özellikle cildin terlemeye yatkın olduğu yaz mevsiminde makyajınızın akmasını istemiyorsanız doğal makyaj yapmayı tercih edebilirsiniz. Oldukça ince ve neredeyse yok gibi görünen doğal makyajı akşam dışarı çıkarken veya gün içerisinde arkadaşlarınızla buluşurken rahatlıkla yapabilirsiniz.

DOĞAL MAKYAJ NASIL YAPILIR?

İlk olarak doğal makyaj yaparken olabildiğince az ürün ve cildinize uyguladığınızda belli olmayacak şekilde ten renginizde olmasına önem vermeniz gerekmektedir. Bunun için en çok ihtiyacınız olacak ürün kapatıcı olacaktır. Cildinizdeki ufak tefek kusurları kapatmak için kapatıcı uygulayarak parmaklarınızda tampon hareketler yaparak cildinize uygulayın ancak bu uygumayı yapmadan önce cilt yapınıza uygun cildinizdeki renk eşitsizliğini düzenleyecek renkte fondöten yerine güneş kremi kullanın daha sonra doğal görünüme uygun olacak şekilde allık uygulayarak doğal görünümlü ten makyajınızı bitirebilirsiniz.

DOĞAL GÖRÜNÜMLÜ GÖZ MAKYAJI NASIL YAPILMALI?

Adı üstünde doğal görünümlü bir makyaj olduğu için göz kapaklarınızı renklendirmek için çok hafif boyutlandıracak şekilde allığınızdan uygulayarak kirpiklerini kirpik kıvırma aleti ile kıvırarak kahverengi maskara kullanabilirsiniz. 

Yorumlar