İş hayatında giydiğimiz kıyafetlerin önemi!

Kadınlar için kıyafet seçimi başlı başına bir olay. Özellikle çalışan kadınlar için bu durum daha da önemli çünkü kıyafetler çalışma hayatını önemli şekilde etkiliyor!

İş hayatında giydiğimiz kıyafetlerin önemi!

Secretcv.com iş yaşamında giyimin önemine yönelik bir anket düzenledi ve 16 bin beyaz yakalı kadın malumu ilam etti: İş yaşamında başarı basamaklarını tırmanırken şık bir kıyafet kadınlara avantaj kazandırıyor.

Kadınların yüzde 92’si bundan emin. Kadınlar şık giyime kurum içi itibarlarını artırdığını düşündükleri için büyük önem veriyorlar. Giysiler ayrıca kadınların özgüvenini artırarak performansına etkili oluyor. Kıyafetlerin terfi şansını artırdığını düşünen bile var. Kadınların vazgeçemediği ve en çok para harcadığı parçaların ilk sırasında ise pantolon-ceket yer alıyor.


Eğitiminiz, tecrübeniz ve karakteriniz kariyer basamaklarını tırmanırken asla göz ardı edemeyeceğiniz özellikler. Fakat mülakata gittiğinizde bırakmak istediğiniz ilk izlenimden, önemli bir toplantıya damga vurmaya niyetlendiğiniz ana kadar; şık kıyafetler iş yaşamındaki yerinizi sağlama almanın önemli birer yardımcısı.

İşte Secretcv.com, düzenlediği anketle malumu ilam etti: Ankete katılan 16 bin kadının yüzde 92’si “Şık giyim kariyerime katkı sağlıyor” dedi.

Kadınlar şık giyimin itibarlarını artırdığını düşünüyor

Kadınların yüzde 49’u kıyafetlerinin kurum içi itibarlarını artırdığını düşünüyor. Ayrıca özenle seçilmiş kıyafetler, uygun bir makyajla tamamlandığında kadınlara kendini özgüven dolu hissettiriyor ve bu iş performanslarına yansıyor. Sosyal ortamda fark edilmek isteyen kadınlar da giyimine önem veriyor. Şıklığın terfi şansını artırdığını düşünenlerin oranı ise azımsanmayacak kadar çok: yüzde 4.

       Sizce işyerinde şık giyinmek neden önemlidir?

  ekran-resmi-2014-04-14,-3.03.35-pm.png

 

 

 

 

 

 

 

Kadınlar en çok pantolon-cekete para harcıyor

Kadınların ofis şıklığında vazgeçemediği ve en çok bütçe ayırdığı parçalara bakıldığında ise elbise ve etek ceket seçenekleri, yüzde 42’nin oyunu alan pantolon-ceketin gerisinde kalıyor. Topuklu ayakkabılar ise herkesin favorisi. Kadınlar pantolonu rahatlığı için de tercih ediyor. Aksesuarlar ise beklenenin tersine yüzde 8 ile kadınların en az bütçe ayırdığı parçalar.

Ofis şıklığında vazgeçemediğiniz ve çok bütçe ayırdığınız parçalar neler?

ekran-resmi-2014-04-14,-3.03.23-pm.png

Yorumlar