Çılbır tarifi sabah kahvaltılarında bir kaç dakikada yapılan lezzet!

Sabah kahvaltılarınıza çeşitlilik kazandırmak için çılbır tarifini sizler için hazırladık. Çılbır yapmak için gerekli malzemeleri aşağıda bulabilirsiniz!

Çılbır tarifi sabah kahvaltılarında bir kaç dakikada yapılan lezzet!

Sabah kahvaltılarınıza anlam kazandırmak istiyor ancak uzun süreceğini düşünüp bu düşünceden vazgeçiyorsanız size güzel bir haberimiz var! Sadece bir kaç dakikada hazırlayabileceğiniz oldukça pratik olan ve kahvaltılarınıza farklı bir lezzet katan çılbırı daha önce hiç denediniz mi? Sabahları çılbır yapmak için gerekli malzemeleri ve yapılış aşamasını sizler için bir araya getirdik. Sizde çılbır tarifini deneyerek lezzetine doyabilirsiniz!

Malzemeler: 5 su bardağı su, 2 adet yumurta, 1 yemek kaşığı üzüm sirkesi, 2 dilim kızarmış ekmek, 1 çay kaşığı tereyağı, 4 dal maydanoz, 1/4 çay kaşığı taze çekilmiş tane karabiber yeterli olacaktır.

Yapılış aşaması; Derin bir tencerede su kaynatmaya başlayın ve su kaynamaya başladıktan sonra ocağın altını kısığa getirin. Ardından kaynayan suyu karıştırarak girdap oluşmasını sağlayın. Yumurtaları, dağılmasını önlemek için bir kasenin içine tek tek kırıp tencere içindeki girdabın içine yavaşça bırakın. Yaklaşık 3-4 dakika sonunda yumurtaların beyaz kısımlarının tamamen piştiğini, içininse rafadan olduğunu fark edeceksiniz. Poşe yumurtaları servis tabağına alın. Kızarttığınız ekmek dilimlerinin üzerine tereyağı sürüp ardından poşe yumurtaları üzerine yerleştirin. Son süslemeler içinse kıyılmış maydanoz yaprakları ve karabiber kullanabilirsiniz.

Yorumlar