Ihlamur maskesi nasıl yapılır yaşlanmayı geciktiriyor!

İnce kırışıklıkların önüne geçerek cilde genç bir görünüm kazandıran ıhlamur maskesi tarifini sizler için hazırladık!

Ihlamur maskesi nasıl yapılır yaşlanmayı geciktiriyor!

Yaz kış severek tükettiğimiz ve bir çok rahatsızlığın önlemini almada yardımcı olan ıhlamur bitkisini cildinizde maske gibi kullanarak da cildinize canlı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Cildin yaşlanmasını önlemek ve canlılık kazandırmanın bir diğer doğal yöntemi de ıhlamur maskesidir. Ihlamur maskesini yarım çay bardağı süt ile karıştırarak cildinizi olduğundan daha genç gösterebileceğinizi biliyor muydunuz? İşte cildinize genç bir görünüm kazandırmak hem de olduğundan daha canlı görünmesi için ıhlamur maskesi tarifini hazırladık!

Ihlamur bitkisi hem sağlıklı hem de bir çok alanda faydası bulunan bir bitkidir. Cildi tazelemek ve yenilemek için ıhlamur maskesini deneyebilirsiniz. 

Uyumadan önce cildinizde son rütuşları yaparak doğal güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Cildinizi sıkılaştırmada etkin bir rolü olan ıhlamur maskesi yapımında sizi hiç uğraştırmamakla beraber kısa sürede etkisini gösterebilecek bir uygulamadır. Ihlamur maskesinin ciltte yarattığı en önemli adımlarından biri cildi geç yaşlandırması ve cildi sıkılaştırarak kısa sürede toparlamasıdır.

Malzemeler: 2 tutam ıhlamur, yarım çay bardağı kadar sıcak süt

Yapılış aşaması; Sütü biraz ısıttıktan sonra içerisine ıhlamur atın. Yaklaşık 15 dakika kadar demlendikten sonra sütü süzüp cildinize yedirerek masaj yapın. Cildinize masaj yaparak sürdüğünüz karışımı 15 veya 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile cildinizi temizleyin. Bu karışımı hafta içerisinde 2 kere yaparak cildinize sağlıklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu karışım cildinizi sıkılaştırmaya yardımcı olacaktır. Ancak cildiniz hassasa veya problemliyse uzman bir doktora danışmadan cildinize uygulamayın!

Yorumlar