Milföyde yumurta nasıl yapılır leziz mi leziz!

Milföyde yumurta nasıl yapılır? Malzemeleri neler? Püf noktaları neler? Üstelik hayran olacağınız bu lezzetin yapılışı da çok kolay! İşte hazırlanışı!

Milföyde yumurta nasıl yapılır leziz mi leziz!

Milföyde yumurta nasıl yapılır? Malzemeleri nler? Püf noktaları neler? Ekmeğin yerini alan çıtır çıtır kızarmış, puf gibi kabarmış milföy hamuru tadına bakanları adeta mest edecek bir türden. Bu lezzete iddia ediyoruz ki bayılacaksınız. İşte tüm malzeme listesi ve hazırlanışı ile karşınızda milföyde yumurta tarifi. Şimdiden afiyetler olsun. 

MALZEMELER: 

4 adet milföy hamuru,4 adet yumurta1/4 çay kaşığı tuz,1 çay kaşığı biberiye

HAZIRLANIŞI: 

Milföy hamurlarını oda sıcaklığında çözdürün.Silikon ya da çelik porsiyonluk muffin kalıpları üzerine öncelikle kare şeklinde kesilmiş yağlı kağıtları yerleştirin.
Üzerlerine oda sıcaklığına gelen hamurları alın. Orta kısımlarına hafifçe bastırın. Bırakın kenar kısımları havada kalsın, çanak görünümünü alsın.
İç kısımlarına yumurtaları bütün olarak kırın. Arzuya göre sarısını çatal yardımıyla bir parça dağıtın.Tuz ve ufalanmış biberiye parçalarını serpiştirip önceden ısıtılmış 190 derece fırında 12-15 dakika kadar pişirin.Kalıbından dikkatli bir şekilde çıkardığınız milföy çanağında yumurtaları sıcak olarak sevdiklerinizle paylaşın.

Yorumlar