Deprem sonrası toplanma yeri sözleriyle dikkat çeken Ece Üner'e AFAD başkanından tepki!

Show TV spikeri Ece Üner'in "Neyse ki depremde alışveriş yapacak yüzlerce AVM var" sözlerine AFAD başkanı Mehmet Güllüoğlu, ateş püskürdü.

Deprem sonrası toplanma yeri sözleriyle dikkat çeken Ece Üner'e AFAD başkanından tepki!

İstanbul'da geçen Perşembe saat 2 civarlarında 5.8 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiş halk kendisini sokağa atmıştı. Büyük derecede paniğe yol açan deprem İstanbul'un büyük bir bölümünde şiddetli derecede hissedildi. Show TV Ana Haber Spikeri Ece Üner, aynı gün yaptığı canlı yayında toplanma alanlarının olmadığına vurgu yapmıştı. Bu vurgunun ardından Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanı Mehmet Güllüoğlu'da sessiz kalmadı ve sosyal medya hesabı üzerinden Üner'e ateş püskürdü. Mehmet Güllüoğlu, Twitter hesabından Üner'e "Ece Üner güya gazetecilik yapmış. Hayret bir şey! Acaba kimi aradı sordu toplanma alanı kaç tane var diye, acaba E-devlete hiç girip baktı mı? Bu nasıl bir gazeteciliktir?! Hangi yılda kaldınız? diyerek demediğini bırakamadı. 

"DEPREM ANINDA ALIŞVERİŞ YAPABİLECEĞİMİZ AVM'LER VAR"

Ece Üner, haberin sunumunda "İstanbul'da olası bir depremde bizlerin toplanma alanı olarak belirlenen 493 bölgeden 416'sına AVM, rezidans ve gökdelen inşa edilmiş. Neyse ki deprem anında alışveriş yapabileceğimiz yüzlerce AVM alternatifi var" dedi.

''GÜYA GAZETECİLİK YAPMIŞ''

Üner'in canlı yayındaki sözleri üzerine AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu'ndan açıklama geldi. Twitter hesabından konuyla alakalı paylaşım yapan Güllüoğlu, Ece Üner'e şu sözlerle sitem etti: "Ece Üner güya gazetecilik yapmış. Hayret bir şey! Acaba kimi aradı sordu toplanma alanı kaç tane var diye, acaba E-devlete hiç girip baktı mı? Bu nasıl bir gazeteciliktir?! Hangi yılda kaldınız? Nasıl bilgi topladınız?! AFAD olarak toplumu yanlış bilgilendirdiğiniz için hukuki yollara başvuracağız. Herkesi yaptığı işte sorumlu davranmaya, insafa, izana davet ediyorum."

Deprem sonrası toplanma yeri sözleriyle dikkat çeken Ece Üner'e AFAD başkanından tepki!

 

Yorumlar