Hande Erçel'in annesi Aylin Erçel ne kanseri hastalığı ne?

Hande Erçel'in annesi Aylin Erçel'in hastalığı ne? Durumu kötüleşen Aylin Erçel'in hastalığı açıklanmasa da kök hücre tedavisi lösemi ve lenfoma da kullanılıyor

Hande Erçel'in annesi Aylin Erçel ne kanseri hastalığı ne?

Genç oyuncu Hande Erçel'in annesi Aylin Erçel'in sağlık durumu kötüleşiyor. Hande Erçel'in annesi bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Ancak Aylin Erçel'in ne kanseri olduğu, hastalığının ne olduğunu açıklamamıştı. Hande Erçel annesinin hastalığıyla ilgili kendisinin de kök hücre donörü olacağını ve annesi için kök hücre vereceğini söylemişti. Hande Erçel'in annesinin hastalığıyla ilgili yaptığı bu açıklama kök hücre tedavisi hangi kanser türlerinde kullanılıyor sorusunu akıllara getirdi. Kök hücre tedavisi lenfoma-lenf kanseri, lösemi-kan kanseri ve multipl myelom-kemik iliği kanserlerinde sıklıkla kullanılan bir yöntem. Hande Erçel'in annesinin hastalığı da kök hücre tedavisinden yola çıkarak bu tür kan ve ilik temelli bir kanser türü olduğu düşünülüyor. 

Geçen haftalarda annesinin durumunun iyiye gittiğini söyleyen Hande Erçel, dün akşam hastaneden gelen haberle yıkıldı. Annesinin sağlık durumu kötüleşen Hande Erçel, haberlere göre hastaneye koştu. TRT 1'de yayınlanacak yeni dizisi Halka'nın çekimleri için İstanbul dışında bulunuyordu. Annesi Aylin Erçel'in sağlık durumunun kötüye gittiğini öğrenen Hande Erçel, çekimleri yarıda bırakıp apar topar annesinin yanına geldi. 

Hande Erçel, annesinin sağlık durumu hakkında, "Güzel gidiyor her şey yolunda. İnşallah bir aksilik olmaz. İyileşme sürecine geçtik" demişti.

Hande Erçel'in annesi Aylin Erçel ne kanseri

HANDE ERÇEL KİMDİR ASLEN NERELİ KAÇ YAŞINDA?

Hande Erçel 24 Kasım 1993 doğumlu. Aslen Balıkesir Bandırmalı olan güzel oyuncu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Türk Sanatları Bölümü’nde okumaya devam etmektedir.

2014 yılında Show Tv‘de yayına başlayan ve beş bölümde sonlanan “Çılgın Dershane Üniversitede” adlı dizide oyunculuğa başladı. Paşhan Yılmazel, Duygu Çetinkaya, Berrin Keklikler, Okan Karacan gibi oyuncularla birlikte rol aldı.

2014 yılında “Hayat Ağacı” adlı dizide (Selin Karahanlı) karakterini canlandırırken İdil Fırat, Fikret Kuşkan, Onur Saylak, Özge Özberk, Kenan Bal ile beraber oynadı.

Hande Erçel, 2015 yılında düzenlenen Miss Cilivaliton of the World yarışmasına katılıp Azerbaycan‘da düzenlenen bu yarışmada ikinci oldu.

HANDE ERÇEL'İ ZİRVEYE TAŞIYAN DİZİ: GÜNEŞİN KIZLARI

Hande Erçel, Kanal D ekranlarında 18 Haziran 2015 tarihinde Sadullah Çelen yönetmenliğinde başlayan “Güneşin Kızları” adlı dizide “Selin Yılmaz” karakterini oynamaktadır. Dizinin oyuncu kadrosunda Emre Kınay, Evrim Alasya, Kanat Heparı, Tolga Sarıtaş, Berk Atan, Miray Akay, Sarpcan Köroğlu, Burcu Özberk, Sarper Arda, Meltem Gülenç, Teoman Kumbaracıbaşı, Funda İlhan gibi isimler yer aldı.

Daha sonra Show TV'de yayınlanan Aşk Laftan Anlamaz adlı romantik komedi dizisinde Burak Deniz'le birlikte başrolü paylaştı. 

Yorumlar