Sermiyan Midyat kimdir Sinan Akçıl'la birbirine girdiler!

Sermiyan Midyat kimdir? Sermiyan Midyat ile Sinan Akçıl arasında çıkan tartışma sonrası iki ünlü isim birbirine girdi.

Sermiyan Midyat kimdir Sinan Akçıl'la birbirine girdiler!

Ünlü oyuncu Sermiyan Midyat ile şarkıcı Sinan Akçıl bir mekanda birbirlerine girdiler. İddialara göre  Kristanna Loken adlı bir kadına kaba bir uslupla konuşan Sermiyan Midyat'a ünlü şarkıcı Sinan Akçıl karşı çıktı. Bir bayanla nasıl konuşulacağını bilmediğini söyleyerek Midyat'ı uyardı. Bunun üzerine Sermiyan Midyat sinirlendi ve olay epeyce büyüdü. Sermiyan Midyat'ın Sinan Akçıl'ın üzerine çatal ve sigara fıtlattığı iddia edildi. 

"BAYANLA NASIL KONUŞULACAĞINI BİLMİYORSUN"

İddialara göre Kristanna Loken'e kaba bir üslupla konuşan Sermiyan Midyat'a Sinan Akçıl sert bir şekilde karşı çıktı ve "Sen bir bayanla nasıl konuşacağını bilmiyorsun" dedi. Bu cümleye sinirlenen Sermiyan Midyat ise Sinan Akçıl'a çatal fırlattı ve ardından yumruk savurdu. Sonrasında ise doğum gününe gelen diğer davetliler araya girdi.

SERMİYAN MİDYAT KİMDİR?

02.12.1974 yılında dünyaya gelen Sermiyan Midyat Ankara Çankaya doğumludur. Tiyatro, dizi ve sinema filmlerinde rol alan oyuncu Sermiyan Midyat'ın anne ve babası kürt kökenlidir. Doğduğu yer Ankara'da 7 sene kalmış daha sonra ailesi ile birlikte İstanbul'a yerleşmiştir. 1998 yılında sınavla girdiği Nöbetçi Tiyatro'da (Ortaoyuncular) Ferhan Şensoy, Derya Baykal, Rasim Öztekin ve Tuncel Kurtiz'den tiyatro eğitimi alan Sermiyan Midyat, 1993 yılından 1996 yılına kadar Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde akademik tiyatro eğitimi gördü.1994 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümünde üç yıl okuduktan sonra, ayrılarak İşletme Fakültesi'ne geçiş yaptı. Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde oyuncu ve yönetmen yardımcısı olarak görev yaptı. Daha sonra, Haluk Bilginer ve Zuhal Olcay gibi ustalarla çalıştı. 2 ayrı oyunda Oyun Atölyesi'nde oyuncu olarak yer aldı. Birçok dizi ve filmde görev alan Midyat, Emret Komutanım dizisinde Arıza Hamza rolüyle dikkatleri üzerine çekti. 2007 yılında kurduğu Oyunbozan adlı tiyatronun ilk oyunu 9 Ay Son Gün'ü yazıp yönetti. Mustafa Cecelinin seslendirdiği Limon Çiçekleri ve Özcan Denizin seslendirdiği Kalp Yarası şarkılarının sözleri Sermiyan Midyat'a aittir. 

Yorumlar