Yüksek tazminatlı boşanmalara vergi incelemesi liste başında Acun ve Şeyma var!

Yüksek tazminatlarla boşanan ünlülerin gelirleri ve avukatlarının gelirleri incelemeye alındı. Liste başında eşlerine rekor tazminat ödeyen Acun Ilıcalı var.

Yüksek tazminatlı boşanmalara vergi incelemesi liste başında Acun ve Şeyma var!

Yüksek tazminat ve nafaka bedelleriyle boşanan magazin dünyasının ünlü çiftlerinin başı vergi denetmenleriyle dertte.

Maliye, Acun Ilıcalı-Şeyma Subaşı ve Mustafa Sandal- Emina Jahovic gibi sanatçıların milyonlarca liralık tazminatların ve nafakaların ödendiği boşanma davalarını yürüten avukatların yatırdıkları harçlar ve dilekçeleri mercek altına aldı.

Bu davalardan yüksek gelirler elde edip de gelir vergisi beyanlarında sıfır kazanç veya zarar gösteren, matrah artışı yeterli görülmeyen avukatların gelirleri ve beyanları çapraz denetime tabi tutularak inceleniyor.

Vergi incelemelerinde, POS makineleri, Vergi İstihbarat Merkezi'ndeki kayıtları ile kredi kartı harcamaları da kıyaslanıyor. Vergi kaçırdığı tespit edilenler hakkında işlem başlatılacak.

Sanatçı ve iş insanlarına hizmet veren avukat ve avukatlık bürolarının incelemeye alındığını belirten yetkililer, "Bu avukatların mahkeme, noter üzerinden takip ediyoruz. Ünlü çiftlerden ne kadar para aldıklarını belirliyoruz. Vergi istihbarat merkezindeki kayıtları, harcamaları, banka hareketlerine bakılıyor" dedi.

ÜNLÜLERİN GELİRLERİ DE MERCEK ALTINA ALINIYOR

Öte yandan, yüksek tazminatlar ödeyen ünlülerin de gelirleri için inceleme başlatılacağı konuşuluyor.

 

Yorumlar