Her gün yıkanması gereken ev eşyaları işte gözümüzden kaçanlar!

Her gün yıkanması gereken ev eşyaları nelerdir? Pırıl pırıl bir evde oturmak için her gün mutlaka yıkanması gereken eşyaların neler olduğunu bilmelisiniz!

Her gün yıkanması gereken ev eşyaları işte gözümüzden kaçanlar!

Pırıl pırıl bir evde oturmayı kim istemez ki? Zaman zaman temizlik yaparken göz ardı ettiğimiz bazı şeyler olabiliyor! Bunlar gerek önemsememekten gerekse dikkatsizlikten oluşuyor. Fakat yeteri kadar önemsemediğimiz bazı şeyler ileriki zamanlarda ciddi sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olabiliyor. Elmaelma.com olarak sizlere pırıl pırıl bir ev için hergün mutlaka yıkanması gereken eşyaların neler olduğunu araştırdık. İşte her gün mutlaka yıkanması gereken 4 eşya! 

KESME TAHTASI ARASINDAKİ BAKTERİLER SAĞLIK SORUNLARINA YOL AÇIYOR

Günlük temizlenmesi gereken ev eşyaları arasında kesme tahtanız ilk sırada yer alıyor. Plastikte olsa mutlaka sirkeli su içerisinde bekletmelisiniz. Bıçak izlerinin arasındaki bakteriler ciddi sağlık sorunları yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenle kesme tahtanızı hergün yıkamaya özen göstermelisiniz. 

 ÇANTA ALTLARINA DİKKAT! 

Gün içerisinde evde, okulda, işte sizinle beraber yanınızda taşıdığınız bazen yere bazen oturduğunuz yere koyduğunuz çantalarınızın altı haliyle mikrop ve bakteriler açısından evinize de taşımaktadır. Bu nedenle eve gelir gelmez çantanızın altlarını mutlaka temizlemelisiniz. 

BANYONUZU ISLAK BIRAKMAYIN! 

Her duş aldıktan sonra banyonuzun ıslaklığını almalısınız. Duş yaparken banyonunda temizlendiğini dünüşüyorsanız bu son derece yanlıştır. Her banyo sonrasında banyonuzdaki ıslaklığı kuru bir bez yardımı ile almalısınız. Aksi taktirde banyonuzda bakterilerin oluşmasına zemin hazırlamış oluyorsunuz.

MAKYAJ FIRÇANIZI HER GÜN YIKAMALISINIZ! 

Kozmetik ürünleri kadınların vazgeçilmezleri arasındadır. Burada gözden kaçan bir durum oluşabiliyor. Hergün kullandığınız makyaj fırçaları yıkanmadığı zaman cilt sağlığınızı tehlikeye atabiliyor. Bu nedenle makyaj fırçalarınızı her gün düzenli olarak yıkamaya özen göstermelisiniz. Aksi taktirde cildinizde yüzünüzde sivilcelenme meydana gelecektir. Bunun yanı sıra süngerinizi de belirli aralıklarla değiştirmenizi tavsiye ediyoruz. 

Yorumlar