Filtre makyaj nasıl yapılır kusursuz bir görünümün yolu bakingden geçiyor!

Son dönemde güzellik trendleri arasında yer alan ve çevrede de sıklıkla gördüğümüz 'Filtre makyajı' peki nedir bu filtre makyaj? Nasıl yapılır? İşte cevabı!

Filtre makyaj nasıl yapılır kusursuz bir görünümün yolu bakingden geçiyor!

Sosyal medyada kısaltılmış videolarla sık sık karşımıza çıkan ve son zamanlarda güzellik trendleri arasında yer alan filtre makyajını elmaelma.com olarak ele aldık! Gerek çevremizde gerek sosyal medyada sık sık karşımıza çıkan filtre makyajı aslında makyaj ile ciltte kusursuz bir görünümü vaad ediyor. Makyaj yaparak ufak dokunuşlarla kusurları kapatmanın sırrını veren bu makyaj hakkında bazı araştırmalar yaptık vee sonuç olarak, 'filtre makyaj nasıl yapılır?' sorusunu cevapladık! İşte filtre makyajı merak ediyor ve yapmak istiyorsanız sizin için sıraladığımız adımları takip edebilirsiniz!

FİLTRE MAKYAJ NASIL YAPILIR?

Kusursuz bir ten için en önemli adım baz kullanmaktan geçiyor! İlk olarak temel adım olan cilt tipinize göre baz kullanmak gerekiyor. Gözeneklerinizi küçültecek ve fondötenle teniniz arasında sağlam bir bariyer görevi üstlenecek bir baz kullanın! Bazın cildinize oturması için bir kaç dakika bekleyin.

Sıra geldi fondötene! Cilt alt tonunuza uygun bir fondöten kullanın. Pembe veya sarı alt tonununa göre, cilt tipinize (yağlı veya kuru) kapatıcılığı yüksek olması şartını göz önünde bulundurup fondöten uygulayın. Bu aşamada fondöteni cildinize oturtmak çok önemli bu aşamayı alel acele yapmayın.

Kontür uygulaması ile ince yüz hatları. Yüz hatlarınızı belirginleştirmek veya olduğundan daha ince göstermek için fondöteninizi sürdükten sonra kontür yapın. 

Sıra geldi göz makyajına! Eğer ki gözlerinizi ön plana çıkmak istiyorsanız koyu renklere yönelerek çekici bir göz makyajı yapabilirsiniz. Göz kapağınızı pudrayla sabitledikten sonra kalın bir eyeliner bile çekebilirsiniz.

Gözlerini ön plana çıkarmak isteyenler için son dokunuş dudaklar! Gözlerinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız dudaklarınızda koyu renk bir ruj kullanarak makyajınıza son dokunuşu yapabilirsiniz!

 

Yorumlar