Fondöteni pürüzsüz sürmenin pratik yöntemleri!

Ciltteki renk eşitsizliklerini gidermek için kusurları kapatmaya yardımcı fondöteni cilde pürüzsüz sürmenin 5 adımını bir araya getirdik!

Fondöteni pürüzsüz sürmenin pratik yöntemleri!

Makyaj adımlarının olmazsa olmazı olan fondöten kullanmak ciltteki renk eşitsizlikleriniz gizlemek ve ciltteki kusurları kapatmak için makyajın olmazsa olmaz adımlarında biridir. Ancak cildi sağlıklı ve fondöteni ihtiyacı olmayanlar için bu adım elbette es geçilebilir. Ancak günlük hayatta veya özel günler için fondöteni cilde doğru uygulamanın yöntemlerini bir araya getirdik! Cilde fondöteni 

Cildi Makyaja Hazırlayın!

Cildinize fondöten uygulamadan önce mutlaka peeling veya cilt temizleyici ile cildinizi temizleyin. Daha sonra cildinize cilt tipine göre maske uygulayarak cildinizi kusursuz bir görünüme hazırlayabilirsiniz. Zemin ne kadar pürüzsüz ve kusursuz durursa fondöten sürdüğünüzde o kadar iyi duracaktır.

Her cildin neme ihtiyacı vardır. cilt tipinize göre cilde nemlendirici uygulamak fondöten sürdüğünüzde cildinizin pürüzsüz görünmesini sağlayan bir diğer yöntemlerden biridir.

Fondöten Fırçası

Fondöten uygularken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer adım da fondöten fırçasıdır. Fondöten fırçası cildinize makyaj yaparken fondötenin eşit miktarda yaymasına yardımcı olmaktadır. 

Fondöten Ne Kadar Sürülür?

Cildinizin kek görünümüne ulaşmaması için cildinize olabildiğince az miktar fondöten uygulamaya özen gösterin. Ancak cildinize uyguladığınız ince tabakada fondöten yetmiyorsa içerisinde slikon bazlı dolgu malzemeli fondöten kullanabilirsiniz.

Yüzünüzdeki Tüyleri Hesaba Katın!

Yüz bölgesinde minik tüyler bulunuyor. Fondöteni yüzünüze uygularken türlerin çıkış yönünden aşağı doğru uygulayın. Aksi taktirde tüyler cilidinizde dalgalı ve yapışmış görünümü vererek sizi olduğundan daha yaşlı gösterebilir.

Yorumlar