Genç gösteren makyaj teknikleri bu önerilere dikkat!

Genç gösteren makyaj teknikleri nelerdir? Bu makyaj teknikleri sayesinde olduğunuzdan daha genç görüneceksiniz! İşte sizi daha genç gösterecek makyaj tüyoları!

Genç gösteren makyaj teknikleri bu önerilere dikkat!

Uzmanlar iyi bir makyaj için en temel şartın sağlıklı bir cilt olduğunu söyleyerek uyarıyor. Cilt bakımınızı düzenli olarak yapın ve cildinize uygun makyaj ürünlerini kullanın. Biz kadınlar makyaj yapmayı çok seviyoruz. Fakat makyaj yaparken zaman zaman hataya düşebiliyor, yaptığımız makyajla kendimizin daha yaşlı görünmesine neden olabiliyoruz. Elmaelma.com olarak genç gösteren makyaj tekniklerini Dermatolog Dr. Şale Yılmaz'dan öğrendik.İşte daha genç görünmenizi sağlayacak makyaj tüyoları!

CİLDİNİZİN NEYE İHTİYACI OLDUĞUNU DOĞRU TESPİT EDİN 

Cildi tanımak bu noktada önem taşıyor. Cildinizin neye ihtiyacı olduğunu doğru tespit etmeye çalışın. Günlük temizlik, tonik, nemlendirme ve güneş koruyucu sürmeyi ihmal etmeyin. Doğru makyaj ürünlerini tercih etmek çok önemlidir. Doğru makyaj ürünleriyle aydınlatma ve kontür yapılarak doğal bir görünüm sağlayabilirsiniz. 

DUDAKLAR: 

Dudaklar, zaman içerisinde incelmekte ve ve belirginliğini de kaybetmektedir. Bu görünüme sahip dudaklarınız varsa özel dolgularla bu görünümü azaltabilirsiniz. İleri yaşlarda koyu renk rujdan çok açık renk rujlar ve doğal renkteki dudak kalemleri tercih edilmelidir. Bu tarz ruj seçimleri sizin olduğunuzdan daha fresh görünmenizi sağlayacaktır. 

KAŞLAR: Kaşlar yüz ifadesinde oldukça önem yer taşıyan yerlerden biri de kaşlardır. Çok ince ve cansız kaşlar yüzün yorgun görünmesine neden olmaktadır. Saç renginize uygun kaş kalemleriyle kalarınızın daha yoğun görünmesini sağlayabilirisiniz. Son yıllardan kalıcı kaş şekillendirme modası da oldukça popüler bir hale gelmiştir. Fakat burada iyi karar verilemsi gerekir. Bu işlemin yapıldıktan sonra geri dönüşü oldukça zordur. 

YANAKLAR:

Zaman içerisinde yaşa da bağlı olarak cilt elastikiyetini kaybetmeye başlar. Yaşlanma sürecinde sarkan yanaklar yüze yorrgun bir ifade verir. Yanaklarınızın daha canlı görünmesini sağlamak istiyorsanız allık seçiminde şeftali veya pembe tonları seçmek daha canlı bir görünüm sağlayacaktır.

GÖZ ÇEVRESİ TORBALARI: 

Gözlerin etrafındaki çizgiler incedir. Bu nednele yaşlanma etkileri daha erken görülmektedir. Plazma tedavisi (plexr) ile göz kapağında sıkılaşma, göz altı torbalarında azalma sağlanabilir. Göz makyajınızı yaparken dikkat etmeniz gereken nokta doğal tonları tercih etmek olacaktır. Özellikle sedefli tonları ve güçlü tonları tercih etmek kötü bir tercih olacaktır. 

 

 

Yorumlar