Kışın makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken 2 adım!

Makyaj yapmak hayatının önemli bir parçası olanlar için bu mevsimde makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenleri bir araya getirdik.

Kışın makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken 2 adım!

Her gün makyaj yapanlar için veya sadece özel günlerde makyaj yapmayı tercih edenler için kış mevsiminde makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken adımları bir araya getirdik! Sıcak havaların yerini soğuk havalara bırakmasıyla beraber kış mevsimi kapıyı çoktan çaldı! Kış mevsiminde olduğundan daha çok kuruyan cilde makyaj yaparken nemlendirici kullanmak ve yaptığınız makyajın karlı ve yapmurlu havalarda akmaması için tercih edeceğiniz makyaj malzemeleri hakkında bazı önerileri Elmaelma.com okurları için bir araya getirdik! İşte kışın makyaj yaparken atalamamanız gereken o aşamalar!

Nemlendiri Uygulamak Şart!

Sert ve bir o kadarda soğuk geçen kış mevsiminde özel bir davete katılırken veya günlük makyaj yaparken cildiniz her türlü soğuk hava ile karşılaşacaktırç Bu noktada cildinizi olduğundan daha çok nemlendirmeye özen gösterin. ''Benim cildim zaten yağlı'' diyenler için su bazlı nemlendiricileri öneriyoruz. Bu noktada cilt tipinize göre en kısa sürede nemlendirici edinerek kışın cildinizin pul pul olmaması ve soğuktan çatlamaması için bolca nemlendirmeye özen gösterin!

kışın makyaj nasıl yapılır

Karda ve Yağmurda Kışın Makyajın Akmaması İçin Waterproof Ürünler!

Yaz mevsiminde plaj makyajlarının vazgeçilmezi olan waterproof ürünler sıklıkla tercih edilirken aynı şekilde kış mevsiminde yağmurlu veya karlı havalara karşı makyajı korumak için waterproof maskara veya eyeliner kullanarak makyajın günlük ömrünü uzatabilirsiniz.

Yorumlar