Makyaj hataları nelerdir rimeli fazla kaçırıyorsanız...

Makyaj hataları nelerdir? Makyaj yaparken en sık yapılan 7 hatayı sizler için hazırladık! Bu hataları yapmaktan kaçının!

Makyaj hataları nelerdir rimeli fazla kaçırıyorsanız...

Makyaj yapmak neredeyse her kadın için vazgeçilmezdir. Fakat zaman zaman makyaj yaparken bazı hatalara düşüyoruz. Bu da ne yazık ki bizim kötü görünmemize neden oluyor. Peki makyaj hataları nelerdir? Makyaj yaparken en sık yapılan 7 hatayı sizler için hazırladık. İşte kadınların en sık yaptığı makyaj hataları! 

AŞIRI RİMEL SÜRMEYİN 

Rimel göz alıcı bakışlara sahip olmak için gerekli olan önemli bir detaydır. Ancak aşırıya kaçan riml kullanımı makyajınızı kötü göstermektedir.  Aşırıya kaçan rimeller kirpikte topaklanma yaparak kötü bir görünüme neden olacaktır.

FAZLA PARILTIYA YER VERMEYİN 

Sedefli farlar, ışıl ışıl aydınlatıcılar, renkli nemlendiriciler, neon renkte rujlar, ışıltılı allıklarher dönemin makyaj trendleri arasında yer almaktadır. Hepsini aynı anda kullandığınız zaman bu kötü bir görüntüye neden olacaktır. Bu nedenle birinden birine ağırlık vermeyi tercih etmelisiniz. 

MAKYAJI YAPTIĞINIZ IŞIK ÖNEMLİ 

Makyajı yaptığınız yer bu noktada önem taşıyor. Yeterince ışıklandırılmayan bir aynada makyaj yaptıktan sonra gün ışığına çıktığınızda şoka uğrayabilirsiniz. Makyaj yaparken en dikkatli olunması gereken şey şüphesiz ki ışıklandırmadır.

NEMLENDİRİCİYİ UNUTMAYIN 

İyi bir makyajın en önemli koşulu nemlendiricidir. Makyaj yapmadan önce mutlaka nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin. Nemlendirici cildin pürüzsüz olmasını sağlamaktadır. Yüzünüze uygun su veya yağ bazlı bir nemlendirici ile yüzü nemlendirmeden makyaj yapmaya başlamak, kötü bir görüntünün habercisidir.

YÜZ ŞEKLİNİZE UYGUN MAKYAJ YAPIN! 

Gözlerinizin düşük kapaklı mı badem mi olduğu, burnunuzun şekli, yanaklarınız gibi yüz şeklini belirleyici bölgelerin birbirinden farklı makyaj uygulama esasları vardır. Bu nedenle makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de yüz şekline uygun makyajı yapmaktır. Yüz şeklinizi doğru tespit ederseniz, kontür ve aydınlatıcı gibi malzemeleri doğru yerde kullanabilirsiniz.

KAPATICIYI YERİNDE KULLANIN, AŞIRIYA KAÇMAYIN! 

Kullanımı basit görünse de aslında en riskli malzemelerden birisi kapatıcılardır. Kapatıcıyı yanlış yerde kullanmak veya aşırı kullanmak cildinizin olduğundan yaşlı ve kuru görünmesine neden olacaktır. Bu nedenle makyaj yaparken kapatıcıyı yerli yerinde kullanmaya özen gösteri. Yüzünüze ne kadar fazla kapatıcı kullanırsanız o kadar fazla mimik çizgisi oluşacak ve okadar daha çok yaşlı görünmenize neden olacaktır! 

Yorumlar