Makyaj yaparken aydınlatıcı nasıl kullanılır dudaklarınızı ön plana çıkartmak istiyorsanız...

Makyaj yaparken aydınlatıcı nasıl kullanılır? Makyaj yapma esnasında bazı bölgeler ön plana almak istenebilir. İşte aydınlatıcı kullanmanın püf noktaları!

Makyaj yaparken aydınlatıcı nasıl kullanılır dudaklarınızı ön plana çıkartmak istiyorsanız...

Makyaj yapan kadınların vazgeçilmez malzemelerinden biri de hiç kuşkusuz aydınlatıcıdır. Aydınlatıcı makyaj yapma esnasında bazı bölgelerin ön plana çıkarılması amaçlı kullanılan bir makyaj malzemesidir. Yanlış kullanıldığında ortaya korkunç bir görünüm çıkaran bu makyaj malzemesinin doğru kullanımının nasıl olduğunu sizler için araştırdık. Peki makyaj yaparken aydınlatıcı nasıl kullanılır? Nerelerde kullanılır? İşte merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları elmaelma.com'da. 

Aydınlatıcı Nerelerde Kullanılır ?

Elmacık kemiklerini daha çok ortaya çıkartmak için aydınlatıcı çeşitlerinden yararlanmak mümkündür. Aydınlatıcıları elmacık kemiklerinizin tam üstüne sürülerek kullanılmalıdır. 

Aydınlatıcılar dudak çevresinde kullanılır. Dudaklarını ortaya çıkartmak isteyen kadınlar; ruj kullanımına geçmeden önce aydınlatıcılar ile dudak çevresini belirginleştirmelidir. Dudaklarınıza dudak kalemi ve ruj sürdükten sonra, daha canlı ve daha kalıcı olan dudaklar ortaya çıkartabilirsiniz.

Alın bölgesine de aydınlatıcı uygulanmaktadır. Cildinizin canlı durmasını istiyorsanız çeşitli aydınlatıcılardan yararlanabilirsiniz. 

İşte aydınlatıcı kullanımının püf noktaları! 

Aydınlatıcı kullanımı yaz aylarında azaltılmalıdır. Yaz aylarında yağlanan cilt aydınlatıcı kullanıldığında daha da yağlı görünmektedir. Bu nedenle kış mevsimi için daha uygundur. Aydınlatıcıyı kulanırken kendi özel fırçası ile kullanmak daha doğru bir davranış olacaktır.  Parmak yardımı ile dağıtmak aydınlatıcının her yere dağılmasına sebep olmaktadır. Asıl istenilen ise cildin bazı bölgelerin aydınlanmasıdır. Aydınlatıcıyı kullanırken her yere uygulamak zorunda değilsisiniz. Hangi bölgeye daha çok ışıltı katmak isterseniz, o kısımda uygulamak daha sağlıklı olacaktır. 

 

 

Yorumlar