Makyajla uyumanın zararları neler cildi solgun gösteriyor!

Günün yorgunluğunu bahane ederek makyajla uyuyanların sayısı fazlalaşabiliyor. Bu nedenle makyajla uyumanın zararlarını bir araya getirdik!

Makyajla uyumanın zararları neler cildi solgun gösteriyor!

Uzun ve yorucu bir günün ardından eve gelip ilk yapmak istediğimiz şey uyumak oluyor. Ancak güne başlarken cildi sağlıklı göstermek için yapılan makyajı gün sonunda üşenip silmeden uyumak cildin daha fazla solgun bir görünüm kazanmasına neden oluyor. Makyajla uyumanın zararları neler, makyaj cilde nasıl zarar veriyor? Oysa sadece bir kaç dakikanızı alacak olan makyaj temizleme rutinlerinizi aksatıp makyajla uyuduğunuzda karşılaşacağınız sonuçları merak ediyorsanız işte makyajla uyumanın zararları...

FONDÖTENİN ZARARLARI

Gün içerisinde cildinize uyguladığınız fondöten hava kirliliğine maruz kaldığında makyaj zamanla azalmasıyla cildin kendini yenilemesini önlemeye neden olan mikrodolaşım cildinizin erken kırışması ve akne sorunlarının artmasına neden olur. 

RUJLA UYURSANIZ...

Rujla uyumak dudaklarınızın çok daha çabuk kurumasına neden olarak dudaklarınızın çatlamasına neden oluyor. İşte bu noktada yatmadan önce iyice silip dudaklarınıza nemlendirici uyguladıktan sonra uyumak en doğrusu olacaktır.

MASKARAYI ÇIKARMADAN UYURSANIZ...

Maskaranın içerisinde bulunana partiküller kirpik köklerinizi tıkayarak ciltte olduğu gibi kirpiklerinizin de tahriş olup dökülmesine neden olur. Her ne kadar makyajda en çok kullanılan kozmetik ürün olsa bile gün sonunda kirpiklerdeki maskarayı çıkarıp kirpiklerinize vitamin serumu ile bakım yapmayı ihmal etmeyin.

Yorumlar