Marilyn Monroe gibi güzel...

Yüzünüzdeki kusurları kapatmak için birkaç fırça darbesi yeter! Doğru makyajla daha simetrik bir görünüm elde edin, altın oranı sağlayın, güzelliğiniz 'paha biçilemez' olsun.

Marilyn Monroe gibi güzel...

Makyajın yüzünüzdeki güzel şeyleri ön plana çıkarmaya dayalı olduğunu unutmayın. Bunun için makyaj malzemelerini doğru kullanmak gerekiyor.

Allık, ruj ve göz makyajından önce yüzümüzü 'şekillendirmemiz' gerekiyor. Hedef yüz tipimiz ise tıpkı Marilyn Monroe'nunki gibi altın orana en yakın olan oval yüz…

Öncelikle ten renginize uygun bir renkte açık ve koyu tonlarda pudraya, yuvarlak uçlu büyük bir de makyaj fırçasına ihtiyacımız var.

Açık renkli pudrayı yüzümüzün T bölgesi ve elmacık kemiklerimizin üstü için kullanacağız. Bu sayede çıkık elmacık kemikleri istediğimiz için bir ışık oyunu yaratmış oluyoruz.

Koyu renkli pudrayı yanaklarımızı içine çektiğimizde kemiğimizin altında kalan bölgeye uyguluyoruz. Saç köklerinden yanaklara doğru sadece kemik hizasına diz çizgi halinde sürüyoruz. İşlem tamamlandığında yüzünüzde dudaklarınıza doğru incelen bir V olması gerekiyor.

Daha sonra allığınızı benzer yoğunluk şemasıyla yüzünüze uygulayın. Kemik altına verdiğiniz gölgeyi kesinlikle dağıtmayın.

İpucu: Daha simetrik ve aydınlık bir yüz için kaş kavisinin hemen altına beyaz göz kalemi uygulayın. Parmağınızla hafifçe dağıtın.

Yorumlar