Mezuniyet makyajı nasıl yapılır gecenin yıldızı olmak için ufak dokunuşlar!

Hayatınızın en unutulmaz anılarını yaşadığınız ve yeni bir defteri kapatıp yenisini açacağınız mezuniyet gecesinde akmayan kusursuz makyajın sırrını paylaştık!

Mezuniyet makyajı nasıl yapılır gecenin yıldızı olmak için ufak dokunuşlar!

Eğitim hayatınızın bittiği yeni bir sayfayı kapatıp yeni bir başlangıca başlayacağınız dönemde geçen bu uzun sürede arkadaşlarınızla beraber eğleneceğiniz mezuniyet gecesinde kusursuz bir makyaj önerisi arayanlar için akmayan makyaj önerilerini bir araya getirdik. Sizi gecenin yıldızı yapacak kusursuz bir ten makyajı ile 'Vaov' dedirtecek mezuniyet makyajı yapmanın püf noktalarına göz atmaya ne dersiniz? İşte büyüleyici bir mezuniyet makyajı için yapmanı gerekenler...

Genellikle okullar kapanmadan önce yapılan ve uzun süreli yıllar boyunca arkadaşlarınızla özel bir kutlama yapabileceğiniz mezuniyet gününde kusursuz bir cilde sahipp olmak için kuaförlere para harcamanıza gerek yok! Tüm gece boyunca makyajınızın akmaması ve kusursuz bir cilt için mezuniyet makyajınızı sizin için bir araya getirdiğimiz öneriler ile evde kendi makyajınızı yapabilirsiniz.

MEZUNİYET MAKYAJI EVDE NASIL YAPILIR?

İlk olarak tüm gece boyunca bozulmayacak ve akmayacak kusursuz bir makyajın sırrı cildi hazırlamaktan geçiyor. Makyaj yapmadan önce cildinizi günlük yaptığınız temizleme rutinlerinizi yapın. Daha sonra cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlayın. Cildinize uyguladığınız nemi cildiniz emerken göz makyajına başlayabilirsiniz.

ETKİLİ BAKIŞLAR İÇİN...

Etkili bakışlar ve kalıcı bir göz makyajı için göz kapağınızı eşitleyece ve baz görevi üstlenen göz bazı sürün. Daha sonra kris bölgesi dediğimiz katlanma bölgesine göz kenarlarınıza derinlik sağlamak için hafif sütlü kahve tonlarında bir farı dağıarak uygulayarak bakışlarınıza derinlik kazandırın. Daha sonra tercihinize göre uyguladığınız farı arttırarak göz makyajınızın rengini koyulaştırabilirsiniz. Ancak gözleri etkili kılan ve değiştiren en önemli adım eyelinerdır. Gözlerinize ortadan kuyruğa doğru hafif kalınlaştırarak eyeliner çekin. Göz makyajında son aşama olarak maskara uyguladıktan sonra ten makyajına geçebiliriz!

KUSURSUZ BİR TEN MAKYAJI!

Cildiniz ten makyajı için yeteri kadar nemlendirme işleminin ardından orta kapatıcılıkta mat bitişli fondöteninizi sık kıllı bir fırça yardımı ile uygulayın. Daha sonra göz altınıza kapatıcı uygulayarak yüz hatınızı belirginleştirmek için kontür uygulayın. Mezuniyette sizi farklı kılacak olan makyajda en önemli adım kontürdür. Yüz hatlarınızı günlük hayatınızdan daha fazla belirginleştirerek etkileyici bir görünüm elde edebilirsiniz. Alnı geniş olanlar için bir tık daha dar görünmesi için alın bölgesi elmacık kemikler çeneye kontür uyguladıktan sonra yanaklarınıza hafif doğallık kazandıracak bir allık uygulayabilirsiniz. Daha sonra makyajınızın tüm gece boyunca akmaması ve sabit kalması için makyaj sabitleme spreyi sıkabilirsiniz.

DUDAK MAKYAJI NASIL OLMALI?

Mezuniyet gecesinde koyu renkli ruj elbette sürebilirsiniz. Ancak tüm gece boyunca 'acaba aktı mı, bulaştı mı' düşüncesinin sizi rahatsız etmemesi için daha nude tonlarda ruj kullanmanızı öneriyoruz. Böylelikle dudaklarını hem daha kalın gösterebilir hem de tüm gece boyunca daha rahat davranmanıza yardımcı olacaktır.

Yorumlar