Ten rengine göre bronzer seçimi buğday tenliyseniz toprak renklerini seçin!

Doğru makyaj ten rengine göre seçildiği zaman kendini belli eder! Fondötende olduğu gibi bronzer seçiminde ten renginizi göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Ten rengine göre bronzer seçimi buğday tenliyseniz toprak renklerini seçin!

Cildinizi olduğundan daha bronz göstermek veya yüz hatlarınızı ısıtmak için de kullanılan bronzerlar her ne kadar tek renkmiş gibi görünsede aslında fondöten seçimlerinde olduğu gibi ten renginizi bronzer pudralarda da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Elmaelma.com okurları için ten rengine göre bronzer seçimi ve hangi ten hangi renk bronzerı kullanması gerektiği hakkında bazı önerilerde bulunduk!

TEN RENGİNE GÖRE BRONZER SEÇİMİ

Her ne kadar yaz ürünü olarak kullanılsa da kış aylarında da yüzün belirli kısımlarını ısıtmak ve kontür yerine yüz hatlarını belirginleştirmek için de kullanılabilen bir makyaj ürünüdür. Her mevsimde kullanılan bronzer pudraların kullanımı da oldukça pratiktir. Ancak fondötende olduğu gibi bronzer seçimlerinde de ten renginizi göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Teni açık tonlarda olanlar için; Açık tenlilerin dikkat etmesi gereken noktalardan biri bronzer renginizin açık akhve alt tonlu olmasıdır. Şeftali gibi görünen turuncu bir görünüm elde etmemek için alt tonu oldukça önemlidir. Özellikle sarışınlar için bal rengi ve pembemsi tonlar önerilmektedir. 

Teni buğday olanlar için; Özellikle buğday tenlilerin bronzerda yönelmesi gereken tonlar toprak rengi bronzerler olacaktır. Ancak ışıltılı olanlar buğday tenlileri biraz zorlayabilir. 

Esmer tenliler için bronzer seçimi; Koyu ten rengine sahip olanların direkt olarak yönelmesi gereken renkler çikolata tonları olacaktır. Hem koyu olan ten renginizi ısıtmak hem de kontür işlevi de görebilmesi için çikolata tonları işinizi fazlasıyla görecektir.

Yorumlar