Bacaklardaki batık nasıl geçer? Batık izi kalmasın istemiyorsanız bunlara dikkat!

Vücutta oluşan özellikle bacaklardaki batıklardan kurtulmak için doğal yöntemleri bir araya getirdik işte sizi batık izlerinden kurtaracak yöntemler!

Bacaklardaki batık nasıl geçer? Batık izi kalmasın istemiyorsanız bunlara dikkat!

Hemen hemen her kadının ortak cilt problemlerinden biri de kolda bacakta ve vücudun çeşitli yerlerinde batık olmasıdır. Peki batık nasıl oluşur? Bacakta veya vücutta olan batık nasıl geçer? Batıktan kurtulmak için ve batık izlerinden kurtulmak için evde yapabileceğiniz en iyi yöntemleri bir araya getirdik. Batık sorunundan sizde sık sık şikayet edenlerdenseniz bu sorundan kurtulmak için aşağıdaki yöntemlere göz atabilirsiniz! İşte sizi batık sorunlarından kurtaracak o öneriler...

Batık neden olur? Sorusu ile sık sık karşılaşıyoruz. Eğer ki vücudunuzda; koltukaltı, bacak veya kol bölgelerinde batık sorunu ile karşı karşıya kalanlardansanız bunun nedeni yanlış ağda alma, epilasyon hataları gibi durumlar batık oluşumuna neden olur. Peki bu batıklar ömrümüzün sonuna kadar vücudumuzda kalmayacak! Düzenli uygulama ve bakım ile vücudunuzu pürüzsüz bir hale getirebilirsiniz. 

Batıktan Kurtulmak İçin Ne Yapmalı?

-Elektrikli epilatörlek batık oluşumuna zemin hazırlar. Her ne kadar epilatör kullanımı diğer tüy alma yöntemlerine göre kıyaslandığında daha pratik ve hızlı olsa da ne yazık kı batık sorunlarından kurtulmak için farklı tüy alma yöntemlerine yönelmeniz gerekmektedir.

-Bacaklardaki batıklardan kurtulmak için her duşta bacaklarınıza peelin yapabilirsiniz. Vücudunzdaki ölü derileri atmaya yardımcı olan batık oluşumlarından kurtulmanıza yardımcı olacak yöntemlerden biri de düzenli olarak vücudunuza yaptığınız peelinglerdir.

-Kese yapmak bilinen en eski yöntemlerden biridir. Batık oluşumunu engellemek için vücudunuza düzenli olarak kese yapabilirsiniz. Vücudunuza yaptığınız kese batık oluşumunu engellemektedir. 

-Vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmak için ağda yöntemini tercih edenlerdenseniz vücudunuzda batık oluşmaması için tüylerinizin uzamasını bekleyin. Tam uzamamış tüyleri almak isterken kırılan tüyler batık oluşumuna neden olmaktadır. 

 

Yorumlar