Bayramda et tüketimlerinde hazımsızlığa maden suyu çok iyi geliyor!

Bayramda fazla fazla tüketilen et tüketimleri sonucu hazımsızlık sorunu ile baş etmek için maden suyunu deneyin!

Bayramda et tüketimlerinde hazımsızlığa maden suyu çok iyi geliyor!

Bayramda ikramlar, et yemekleri derken hazımsızlık gibi çeşitli mide sorunları yaşıyorsanız dikkat etmeniz gerekenler hakkında Diyetisyen Cemre Terzi, önemli uyarılarda bulundu. Özellikle bayramda vücudun ihtiyacı olan su ihtiyacını karşılamak gerektiğinin altını çizerek 2 şişe maden suyunun önemini elmaelma.com okurları için sıraladı.

Bayram Öncesi Metabolizmayı Hareketlendirin!

Özellikle bayramın yaz aylarına denk gelmesinden dolayı sıvı tüketimi her zamankinden fazla önem taşıyor. Terzi, sıvı tüketimini arttırmak için ise su tüketiminin yanında vücudun hem mineral dengesini korumak hem de gün içerisinde sıvı miktarı ile birlikte kaybedilen mineralleri geri kazanmak için maden suyu tüketilmesi gerektiğini belirtiyor.

Vücudun İhtiyacı Olan Sıvıyı bu Şekilde Karşılayabilirsiniz!

Hem vücudumuz için gerekli olan magnezyum, kalsiyum gibi minerallerin sağlanması hem de metabolizma, sindirim, bağırsak sistemleri üzerindeki olumlu ve sağlıklı etkileri nedeniyle maden suyu içilmesi oldukça önemli. Gün içerisinde tüketilen kırmızı et ve tatlı tüketiminin kontrol altında tutulması ve vücut dengesinin korunabilmesi için sade veya aromalı maden suyu içilmesi gerekiyor.

Özellikle yaz aylarında maden suyu tüketiminin önemi her geçen gün artıyor. Vücutta yaşanan vitamin ve mineral kayıplarını ortadan kaldırmak için maden suyu tüketimi çok önemli.

Yorumlar