Böcek ve sinek ısırmasına ne iyi gelir?

Sinek ve böcek ısırıklarına karşı kullandığınız kimyasal fısfısları bir kenara atın ve sizin için hazırladığımız doğal çözümleri uygulayın.

Böcek ve sinek ısırmasına ne iyi gelir?

Sinek ve böcek ısırıklarına karşı mücadele etmek için binbir çeşit denediğiniz fısfıslar işe yaramıyor mu? Bu fıs fıslardan istediğiniz etkiyi göremiyorsanız sizin için hazırladığımız doğal yöntemleri sinek ve böcek ısırıklarına veda edebilirsiniz...

İlk olarak kil, karbonat ve lavanta yağı sinirotu gibi tütün içeren karışımları sıcak havalarda ortaya çıkan haşereşere karşı kullanabilirsiniz. İlk uygulamanızdan itibaren aradaki farkı hissedeceğinize eminiz. Keskin, baharat ve odunsu kokularıyla esans yağlarını de uygulayabilirsiniz. Bu yağlar böceklere ve haşereleri sizden uzak tutacaktır. Evde kendi esans yağınızı hazırlayabilirsiniz; 50 gram kadar fındık ve erz ağacı yağını evde olan herhangi bir boş sprey şişeye koyarak karıştırabilirsiniz.

sinek ve böcek ısırıklarına karşı doğal çözümler

Sıcak havalarda hassas cildinizden alerjiyi uzak tutmak istiyorsanız vücudunuza kesinlikle kuersetin gibi doğal antihistamin almalısınız. Kuersetin besinlerden almak için soğan, turunçgillerden alabilirsiniz. Gün içinde çay içmek tıkanmanızı aynı zamanda baş ağrısını azaltmaktadır.

Cildinizi güneşe karşı korumak için mutlaka 30 faktörlü ve üstü güneş kremleri kullanmalısınız. Belirli zaman aralıklardan cildinize güneş kreminizi yenileyin. Cildiniz güneş yanığı veya herhangi bir yaraya maruz kaldığında bunu en iyi ve en doğal şekilde iyileştirecek aloe vera son derece etkilidir. 

böcek ve sinek ısırıklarına karşı doğal çözümler

Yorumlar