Chia suyu ne işe yarar yaşlanmayı geciktiriyor!

Chia suyu ne işe yarar? Chia suyunun faydaları neler? Son dönemlerin en popüler gıdalarından biri ola chia suyunu içerek yaşlanmayı geciktirebilirsiniz.

Chia suyu ne işe yarar yaşlanmayı geciktiriyor!

Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz chia sağlık alanında olduğu gibi güzellik alanında da oldukça etkili. Tam bir yaşlanma karşıtı olan bu gıdanın suyu ise sabahları içildiğinde mucizevi etki yaratıyor.  Omega-3 ve omega-6 yağ asitleri bakımından zengin bir kaynak olan chianın bilinmeyen faydalarının neler olduğunu sizler için araştırdık. Peki chia suyu ne işe yarar? Chia uyunun faydaları neler? İşte tüm merak edilenler! 

CHIA SUYU TARİFİ

Malzemeler:

1 bardak Hindistan cevizi suyu, 1 çay kaşığı chia tohumu

Hazırlanışı:

Hindistan cevizi suyunu bir kaba koyun ve chia tohumlarınızı ekleyin. Chia tohumları şişmeye başlayana kadar iyice karıştırın. 10 dakika bekletin.Tat vermek için içine bal da ilave edebilirsiniz.

Kemik sağlığını koruyor! 

Chia suyu içmenin pek çok faydası bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi kemik gücünü korumasıdır. Bu özelliği ile kasların sağlıklı büyümesi için kalsiyum, magnezyum, manganez ve fosforun metabolize edilmesine yardımcı olur.

Yaşlanma karşıtıdır! 

Chia tohumu ve Hindistan cevizi suyu zengin bir antioksidan kaynağıdır. Vücudu yaşlanmadan, serbest radikallerden ve kanserden korumada yardımcı olabilir.

Sindirim yavaşlatıyor

Chia suyu aynı zamanda sindirimi yavaşlatır ve şeker isteklerini azaltıp uzun süre kendinizi daha dolgun hissetmenizi sağlar. 

 

Yorumlar