Dutun iyisi nasıl anlaşılır elleriniz boyanıyorsa...

İyi dut nasıl anlaşılır? Dutun doğal olup olmadığı nasıl anlaşılır? İşte yaz aylarının en fazla tüketilen meyvesi duta dair merak edilen her şey!

Dutun iyisi nasıl anlaşılır elleriniz boyanıyorsa...

Yaz aylarının en sevilen meyvelerinden biri olan dutun sağlığa inanılmaz faydaları bulunuyor. Özellikle mikropları öldüren ve idrar söktüren özelliği sayesinde vücut için oldukça faydalıdır. Peki insan sağlığına bu kadar faydalı olan dut nasıl seçilmelidir? İyi dut nasıl anlaşılır? Dutun doğal olup olmadığı nasıl anlaşılır? Dut hakkında merak edilen her şeyi elmaelma.com da bulabilirsiniz. 

DUTUN KALİTELİ OLDUĞUNU ANLAMANIN YOLLARI! 

Dutun içerisinde bol miktarda demir vardır. Bu özelliği sayesinde kemik ve diş sağlığı açısından oldukça faydalıdır. Beyaz ve kara olmak üzere ayrılan dutun kaliteli olduğunu anlamanın bazı yolları bulunuyor. Yaprak ve lezzet açısından birbirinden farklı olan kırmızı ve beyaz dut olarak bildiğimiz dutun aslında 20‘ye yakın türü vardır.

KARA DUT ELLERİNİZİ BOYUYORSA... 

Dutun iyi olup olmadığını anlamanın bazı yolları bulunmaktadır. Kırmızı dutun elleri boyaması organik olmadığı anlamına gelmiyor. Halk arasındaki mevcut olan bu düşünce tamemen yanlıştır. Aksine elleri boyayan kara dutun doğal olduğunu anlayabilirsiniz. Kaliteli dut seçmenin bir başka yolu ise orta halli yumuşama gösteren dutları tercih etmeniz olacaktır. 

 

 

 

 

Yorumlar