Nar suyunun faydaları neler tam bir antioksidan bombası!

Narın faydaları neler? Nar suyunun faydaları neler? Tam bir antioksidan bombası olan nar suyunun bilinmeyen faydalarına çok şaşıracaksınız!

Nar suyunun faydaları neler tam bir antioksidan bombası!

Mevsimlerin en güzel meyvelerinden biri olan narın bilinmeyen faydalarının neler olduğunu biliyor muydunuz? Özellikle sonbahar ve kış aylarının en güzel meyvelerinden olan bu meyve tam bir antioksidan bombasıdır. Gelin nar suyunun bilinmeyen o faydalarına hep birlikte bakalım. 

İÇERİSİNDE BOL MİKTARDA VİTAMİN BARINDIRMAKTADIR

Havaların soğumasıyla birlikte yeniden tezgahlarda yerini almaya başlayan nar içerisinde bol miktarda vitamin barındırmaktadır.

DÜZENLİ KULLANIMI TAVSİYE EDİLİYOR 

Nar suyunu herkesin tüketebilir ancak bazı dikkat edilmesi gereken durumlar da var. Yapılan çalışmalarda antioksidan etkilerinden dolayı içindeki A, C vitaminleri, folik asit, çinko gibi mineralleri içerdiği için düzenli kullanımı tavsiye ediliyor.

ŞEKER HASTALARI AMAN DİKKAT! 

Uzmanların uyarılarına göre nar suyunun günlük tüketimi en fazla bir ya da iki bardak olmalıdır. İçerisinde yoğun miktarda şeker bulundurduğundan dolayı şeker hastaları nar suyunu içerken ekstra dikkatli olmalıdır. 

 

 

 

 

Yorumlar