Gözlük alırken dikkat edilmesi gereken özellikler neler?

Yaz aylarında göz sağlığını göz önünde bulundurmak için güneş gözlüğü kullanımı oldukça önemli! Peki güneş gözlüğü alırken nelere dikkat etmeli?

Gözlük alırken dikkat edilmesi gereken özellikler neler?

Yaz aylarında vücut sağlığı kadar göz sağlığıda oldukça önemlidir. Göz sağlığını ön planda tutmak isteyenler ve doğru gözlük seçimi yapmak için dikkat etmesi ve titiz davranması gereken özellikler hakkında Serengeti Ant Optik distribütörlüğü önemli bilgileri paylaştı. 

YAZ GELDİ! GÖZLÜĞÜNÜZÜ SÜRÜŞ MODUNA ALIN..

Serin ve bol yağışlı geçen bir yarıyılın ardından gülümseterek gelen ve sıcak günlerin en güzel habercisi, Haziran... Yazın başında 7’den 70’e her yaştan insanın içini ferahlatan 9 günlük bayram tatili, yıllık izinlerle birleştiriliyor ve güneşli günlerin keyfini çıkartmak isteyenler güzel bir tatil için yolculuk planları yapıyor. Hayallerindeki tatil için ihtiyaçlar listesi oluşturan gezgin ruhlar, eksikleri tamamlamak için alışveriş turuna çıkıyor ve seyahatlerinden maksimum haz almak için sürüş ve gezi moduna uygun güneş gözlüklerine yöneliyor.

Üstün cam ve çerçeve teknolojisi ile yüksek kalitede şık gözlükler tasarlayan Serengeti; fotokromik, kolormatik ve anti-fog teknolojileri ile motor, araba, yat gibi tüm araçların kullanım durumlarında sürücülere ve gezginlere sunduğu yüksek görüş desteği ile yoğun ilgi görüyor. Kadın ve erkek her yüz tipine uygun güneş gözlüğü modelleriyle geniş bir ürün çeşitliliği sunan gözlük markasının ürünleri dünyada göz doktorları tarafından özellikle sürücülere, fotoğrafçılara ve gezginlere öneriliyor.

BİLİNÇLİ ALIŞVERİŞ YAPIN!

Karada, denizde, havada, bir yeşil alanda veya mavi turda tüm giyim parçalarının en kıymetli aksesuarı şüphesiz gözlükler. Günün büyük bir kısmı gözden çıkartılmayan, gün sonunda da saç aksesuarı olarak kullanılan güneş gözlüklerinin kullanım amacına ve yüksek kalite standartlarına uygun olması gerekiyor.
Gözlük kullanıcılarına, göz sağlığına ciddi boyutlarda olumlu-olumsuz etkileri bulunan güneş gözlüğü konusunda hassas, duyarlı ve bilinçli alışveriş yapmaları, kişisel ihtiyaçlarına uygun marka ve modellere yönelmeleri öneriliyor.

Üstün teknoloji ile ürettiği şık gözlük tasarımlarıyla 2019 yaz koleksiyonunu oluşturan Serengeti; serisinde yer alan kadın, erkek ve unisex tüm modellerinde kullandığı cam teknolojisi ile kullanıcıların göz sağlığını maksimum seviyede koruyor ve kullanıcısına trend bir görünüm sunuyor. Doğadaki renkleri orijinal hali ile göze ulaştıran, renk değiştirme teknolojisi ile göz yorgunluğunu minimuma indiren gözlükler çift taraflı antirefle teknolojisi ile ön ve arkadan gelen yansımaları engelliyor ve net görüş alanı yaratıyor. Güneşten gelen en yüksek nm zararlı mavi ışınlarını da engelleyerek sağlıklı görüş sunan, maksimum sürüş ve seyahat keyfi vaat eden gözlükler trend formları ile de kullanıcılarını şıklık yarışına sokuyor.

Yorumlar