Halsizliğe iyi gelen besinler bol su için!

Halsizliğe iyi gelen besinler neler? Halsizlik neden olur? Halsizlik nasıl geçer? İşte tüm merak edilenler elmaelma.com'da.

Halsizliğe iyi gelen besinler bol su için!

Son zamanlarda genç insanlarda daha fazla duyulan halsiz olma durumu çok fazla dikkate alınmayan bir durumdur. Ancak bu denli önemsenmeyen durum ilerleyen zamanlarda önlemi alınmazsa çok ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Peki halsizlik neden olur? Halsizlk nasıl geçer? Halsizliğe iyi gelen besinler nlerdir? Merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını elmaelma.com'da bulabilirsiniz. 

İŞTE HALSİZLİĞİN NEDENLERİ! 

Hava kirliliği, düzensiz beslenme, vitaminsizlik, uzun saat aralıklarında çalışma ve ruhsal bunalımlar halsizliğe neden olur. Yaşam kalitesini olumsuz etkileyen halsizlik beraberinde yaşam isteğinin azalmasına neden olur. Bu nedenle bu konu çokta kulak arkası atılacak bir konu değildir. Peki halsizliğin nedenleri neler olabilir? İşte bunlardan bazıları; Az uyku ya da dengesiz uyku, ağışıklık sisteminde vitaminsizliğe bağlı bozulma, düzensiz beslenme, güne kahvaltı yapmadan başlama ve ağır yağlı besinler tüketme, az su içme gibi nedenler halsizliğinizin nedenler arasında yer alıyor olabilir. 

HALSİZLİĞİN BİRÇOK BELİRTİLERİ VARDIR! 

Cildin sarı renkte olması,sürekli baş ve göz ağrısı çekme, uyku sonrasında bile kas ve kemik ağrısı, idrarda koku ve renkte koyuluk, şeker hastası olma vb gibi. 

HALSİZLİĞE İYİ GELEN BESİNLER!

KURUYEMİŞ

Halsizliğe iyi gelen besinler arasında yer alan besin grubunun en önemlilerinden bir tanesi kuruyemiş tüketimidir. Özellikle çiğ badem, ceviz ve çiğ fındık gibi besinlerin halsizliğe iyi geldiği bilinmektedir. Akşam yemeği sonrasında birer saat aralıklarla bir avuç tüketilmesi uzmanlar tarafından kabul edilen miktardır.

SU

Günlük ortalama 2,5 litre su tüketilmelidir. Yeteri kadar sıvı alınması vücuttaki halsizliğin ortadan kalkmasına  yardımcı olur. Su tüketiminin yanı sıra domates salatalık ve karpuz tüketiminide arttırabilirsiniz. 

SÜT ÜRÜNLERİ TÜKETİN 

Süt ürünleride halsizliğe iyi gelen bes,n grupları arasında yer alıyor. Süt ürünlerini tüketerek vücudun ihtiyacı olan kalsiyum  ve antioksidanları karşılayarak gün içerisinde daha dinç olmasını sağlarsınız.

 

Yorumlar