Hurma sirkesinin faydaları cildi pürüzssüzleştirmenin formülü!

Çok kapsamlı olan hurma sirkesi cilt lekelerine ve pürüzsüz cilt güzelliğinden daha bir çok alanda mucize yaratıyor! İşte faydaları...

Hurma sirkesinin faydaları cildi pürüzssüzleştirmenin formülü!

Ülkemizde her ne kadar yaygın olarak bilinmese de Ortadoğu ülkelerinde yaygın olarak kullanılan hurma sirkesinin faydaları oldukça önemli! Özellikle cilde sağladığı faydalar sayesinde pürüzsüz bir cildin kapıların ardına kadar aralıyor! Özellikle son zamanlarda organikliğe ve doğallığa verdiğimiz önemle rahim açıklığından tutun cilt güzelliğine kadar bir çok şeye fayda sağlayan hurma sirkesinin faydalarını sizin için bir araya getirdik! 

CİLTTEN KAN ŞEKERİNİ DÜZENLEYEN GENİŞ ÇAPLI FAYDALARI İÇİN...

Hurma sirkesi domates turşuları gibi karışık turşularda da kullanılır. Ilık su ile karıştırılan hurma sirkesi ile içecek yapabilirsiniz.

Cildi güzelleştirip besleyen hurma sirkesi cilde parlaklık verir. Bağışıklık sistemini de güçlendiren hurma sirkesi duygusal ve zihinsel yorgunluklara iyi gelir.

Ağız içinde çıkan çeşitli yaraları da iyileştirdiği gözlenmiştir. Vücudumuzda oluşan açık yaraların üzerine sürüldüğünde iyileştirici bir etkiye sahiptir.

Kan şekerini düzenlemede oldukça etkili olan hurma sirkesi ani tatlı krizlerinize engel olarak metabolizmanızı düzenleyebilir yağ yakışınızı da hızlandırabilirsiniz.

EVDE HURMA SİRKESİ NASIL YAPILIR?

20-25 adet kuru hurmayı güzelce yıkayın. Yarısını doldurmayacak şekilde orta boy bir kavanoza ekliyoruz. Ardında kavanozun ağzına üç parmak kalacak şekilde içme suyu ekleyin. İnce bir bez ile ağzını örtün ve 35 – 40 gün kadar serin ve ışık almayan bir ortamda saklayın.

Bu sürenin sonunda üzerinde tortular oluşacaktır. Süzüp tekrar kavanoza alın ve kavanozun kapağını sıkıca kapatın. Sirkenizi 1 gün daha bekletin ve sirkeniz hazır.

Yorumlar