Kas ağrısına ne iyi gelir ham bal enerjiyi ikiye katlıyor!

Yaz aylarında fit bir görünüm kazanmak için ağırlık verdiğimiz spor salonları ve egzersiz sonrası kas ağrısına ne iyi gelir? İşte enerjiyi ikiye katlayan bal!

Kas ağrısına ne iyi gelir ham bal enerjiyi ikiye katlıyor!

Yazın yaklaşmasıyla beraber fit bir görünüm için teker teker doldurduğumuz spor salonlarında enerjiyi arttırmak için tükettiğiniz besinleri gözden geçirmek gerekiyor. Özellikle spora ağırlık verdiğiniz şu dönemlerde ham balı da beslenme düzeninizin arasına ekleyerek enerjinizi ikiye katlayabilirsiniz. Balın Gurmesi Ahmet Bağran Aksoy spor sonrası oluşan kas ağrıları ve kas kaybına karşı oldukça iyi gelen ham bal hakkında bilinmesi gerekenler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

KAS AĞRILARINA VE KAYIPLARINA BALLI ÇÖZÜM

şlem görmemiş ham balı düzenli tükettiğinizde günden güne enerjinizin arttığını göreceksiniz. Sağlık ve formda bir yaşam için, spor yapan ve yoğun aktivitesi olanlara ham bal; vücuda kısa sürede etki ederek kas liflerinin gerilmesi ve yırtılması gibi sorunlar ortaya çıkmadan egzersiz sürecinizdeki aşınmaları önlüyor.

Yaz aylarının yaklaştığı ve spor salonlarının dolduğu şu dönemde metabolizmamızı hızlandırmak, kaslarımızın yorulmadan verimli çalışmasını sağlamak için çok güçlü bir antioksidan ve enerji kaynağı olan ham balı düzenli tüketmenin oldukça önemlidir. Her ne kadar egzersiz yapmak kasları geliştirse de egzersiz sürecinde kas inşa edilirken, kas liflerinin gerilmesi, aşınması ve yırtılması gibi sorunlar ortaya çıkıyor. Bu yüzden vücutlarını geliştirmek isteyen kişiler, her zaman kasları iyileştiren besinlere ihtiyaç duyar. Ham bal, vücuda kısa bir sürede etki ederek enerji düzeyini artırır ve egzersiz sürecinde oluşan aşınmaların da önüne geçer.

HAM BAL ENERJİ KAYNAĞI!

Ham bal, kas yorgunluklarının ve ağrılarının giderilmesinde faydalı olmakla beraber kas gelişmesinde de çok katkısı vardır. Sporcular genellikle balın faydalarından yararlanır çünkü dayanıklılığı arttırır ve enerji verir. Bunun yanı sıra bal, kasların geri kazanımı için önemli olan B1, B2, B3, B5 ve C vitaminlerini içerir. Balda bu vitaminler sadece küçük miktarlarda bulunsa da, bu yiyeceğin metabolizmayı iyileştirme potansiyeli vardır.

YAĞ YAKIYOR DİRENCİ ARTTIRIYOR!

 Ham bal, vücudun günlük ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri tek başına yüzde 40 oranda karşılıyor. Bu sayede vücut direncinizi artırarak vücudun maruz kaldığı deformeleri kısa sürede yeniliyor. Spor esnasında, 1 litre suya 1-2 tatlı kaşığı bal ve limon karışımı kan şekerimizin düşmesini engeller, daha çok yağ yakmamıza yardımcı olur ve kas kaybetmemizi büyük ölçüde önler. Böylece spor sonrası kas kaybına bağlı yorgunluklar ortadan kalkar ve vücut direncinizi artırır. Ham bal çok etkili bir doğal antioksidandır. Onu tüketerek, vücudunuzun savunma sistemine ve hücrelerinizin yenilenmesine katkıda bulunmuş olursunuz. 

Yorumlar