Evde keçi sütü sabunu nasıl yapılır cildi kuru olanlar için mucize bakım!

Evde kendi keçi sütü sabununuzu yapabilirsiniz! Özellikle cildi kuruluk olanların mucize sonuçlar gösteren keçi sütü sabununu evde yapmanın yollarını hazırladık

Evde keçi sütü sabunu nasıl yapılır cildi kuru olanlar için mucize bakım!

İnsan vücuduna sağladığı faydalarla keçi sütünün faydaları saymakla bitmiyor! Sadece süt olarak değil sabunu ile vücutta mucize etkiler yaratan keçi sütü sabunu faydaları oldukça fazla! Elmaelma.com olarak evde keçi sütü sabunu hazırlamannın en kolay tarifini bir araya getirdik! Sizde dışarıda büyük paralar harcamak yerne evde kendi keçi sütü sabununuzu hazırlayabilirsiniz. 

EGZAMA HASTALIĞINA İYİ GELİYOR!

Vücuda sağladığı faydalarla oldukça popüler olan keçi sütü sabunu cilt hastalıklarına, ciltte kuruluk çekenlerin yüzünü güldürecek sonuçlar sağlıyor. Keçi sütü sabunu cildi kuru olanların cildin ihtiyacı olan nemi sağlayarak cildi besliyor!

İçerisinde bol miktarda A vitamini bulunmasının yanında, alfa-hidroksi asit bulunmasından cilde büyük yarar sağlıyor. Cildi beslemesinin yanında ciltteki ölü derileri arındırmaya yardımcı olarak sivilce sorunu yaşayanların bu sorununa da çözüm sağlıyor. 

EVDE KEÇİ SÜTÜ SABUNU NASIL YAPILIR?

Malzemeler: 1 adet doğal sabun, 2 tatlı kaşığı bal, badem yağı, havuç tohumu yağı, 1 veya 2 fincan keçi sütü tozu, 30 damla mür yağı, sabun kalıbı yeterli olacaktır. 

Yapılış aşaması; 

Doğal sabunu rende yardımı ile parçalara ayırın. Daha sonra mikrodalga fırında eritin. İçerisine toz keçi sütünü ekledikten sonra bal, badem, havuç ve mür yapınıda ilave edin. Tüm malzemeler pürüzsüz bir kıvam alana kadar karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı sabun kalıbına döküp donmasını bekleyin. Sabun donduktan sonra istediğiniz zaman kullanabilirsiniz!

Yorumlar