Kedi kumu nasıl temizlenmeli sirkeyi deneyin!

Kedi kumu nasıl temizlenmeli? Kedi kumu kokusuna karşı ne yapılmalı? Kedi kumunun kokması nasıl önlenir? İşte tüm merak edilenen soruların yanıtları!

Kedi kumu nasıl temizlenmeli sirkeyi deneyin!

Hayvan bakımında belki de en zor işlerden bir tanesi tuvalet temizliğini yapmaktır. Özellikle de çalışan kişiler için oldukça meşakatli bir durumdur. Elmaelma.com olarak sizlere hayvanların dışkılarını temizlemek ve bakımını üstlenmek için kolay yöntemlerin neler olduğunu araştırdık. Bugün kedilerin dışkılarını yaptığı kumun nasıl temizlenmesi gerektiğini, hangi yöntenlerle temizlenirse koku olmayacağını araştırdık. Peki kedi kumu temizliği nasıl yapılmalıdır? Kedi kumu kokmaması için yapılması gerekenler nelerdir? İşte, yanıtlar...

SİRKE İLE TEMİZLEMEYİ DENEYİN 

Kedi kumu kabını sirke ile temizleyebilirsiniz. Sirke hem mikropların kırılmasını sağlar hem de kokuya karşı kalkan görevi görerek koku oluşumuna engel olur. 

KARBONATLA KÖTÜ KOKULARA SON! 

Kum kabını ılık su ile doldurduktan sonra içerisine karbonat atınız. 10 dakika kadar beklettikten sonra durulayınız.

KABIN İÇERİSİNE ŞAMPUAN DÖKEBİLİRSİNİZ 

Kabın içerisine güzel kokulu şampuan dökebilirsiniz.  Kullanılamayan ayakkabı fırçası ile köpürtene kadar ovalayınız. Ovalama işleminden sonra durulamaya geçiniz.

KOKUYU HAFİFLETMEK İÇİN ÇAY YAPRAKLARINDAN YARARLANIN 

Kedi kumu kokusunu hafifletmek istiyorsanız kurtulmuş çay yapraklarından yararlanabilirsiniz. Bu çay yaprakları kokuyu hapsetmenize yardımcı olacaktır. Kedinizin çaya alerjik bir reaksiyon vermediğinden emin olmadan denemeyin. 

KEDİ KUMU SPREYİ ALABİLİRSİNİZ 

Veterinerlerde kedi kumu spreyleri satılmaktadır. Kokuları engellemek için o spreylerden satın alabilirsiniz.

Yorumlar