Sütün cilde faydaları neler uyumadan her gün cildinize sürün!

Doğduğumuz günden itibaren vücut gelişiminde büyük bir rolü olan süt aynı zamanda kusursuz bir cildin mucizesi olduğunu biliyor muydunuz?

Sütün cilde faydaları neler uyumadan her gün cildinize sürün!

Besin kaynağı olan ve çocukluğumuzdan beri haşır neşir olduğumuz sütün faydaları saymakla bitmiyor. Ancak içmek dışında cilt bakımlarını içerisinde de kullanılan süt cilde de oldukça yarar sağlıyor! Elmaelma.com okurları için sütün cilde sağladığı faydalarını biraraya getirdik. İşte sütün cilde olan faydaları...

Süt içerdiği vitamin ve mineraller bakımından oldukça sağlıklıdır. Doğar doğmaz besin kaynağımız olan ve gelişimde oldukça büyük bir katkısı olan süt cilt bakımlarınında vazgeçilmezleri arasında yer alıyor!

SÜTÜN CİLDE FAYDALARI NELER?

Süt, bir alfa hidroksi asit olan laktik asit içerdiği için ciltteki ölü derilerin hızlıca hem de nazikçe temizlenmesini sağlıyor. Dünyaca ünlü cilt bakım ürünleri üreten firmaların gözdesi haline gelen işlenmemiş süt, cildin derinlerine nüfus ederek nemlenmesine yardımcı oluyor.

Antioksidanı yüksek olan süt, ciltteki serbest radikallerle savaşarak, toksinlerden korur. Kalsiyum oranı oldukça yüksek olan süt, cildin vitamin eksikliğini giderir. Cildindeki sivilcelerden şikayetçi olanların mutlaka süt maskesi uygulaması gerektiğini vurgulayan uzmanlar, sütün ciltteki kuruluğu giderdiğini de açıkladı.

Düzenli bir şekilde uygulanan süt maskesiyle siyah noktalarınızdan kurtulabilir, aynı zamanda lekeleri de yok edebilirsiniz.

SÜT MASKESİ İLE KUSURSUZ GÜZELLİK!

Malzemeler; 1 tatlı kaşığı maden suyu, 1 tatlı kaşığı süt ve 3 damla limon suyu.

Yapılış aşaması; Yukarıda sıralamış olduğumuz tüm malzemeleri karıştırın. Daha sonra karışımın içerisine küçük ekmek parçaları batırın. Bu ekmek parçalarını sivilcelerinizin üzerinde sadece 25 dakika beklettikten sonra suyla temizleyin. Bu uygulamayı 5 gün uygulayabilirsiniz.

Yorumlar