Tuz sabunu nasıl kullanılır koltuk altına deodorant gibi uygulayın!

Koltuk altı kötü kokulardan kurtaracak en doğal yöntemin tuz sabunu olduğunu biliyor muydunuz? Tuz sabunun faydaları ve kullanımı hakkında bir derleme yaptık!

Tuz sabunu nasıl kullanılır koltuk altına deodorant gibi uygulayın!

Vücut bakım rutinlerine bir yenisini ekleyeceğiniz doğal bakım yöntemlerinden biri de tuz sabunu! Duş alırken rahatlıkla uygulayabileceğiniz tuz sabunu özellikle kötü kokan koltuk altı sorunlarına birebir çözüm sağlıyor! Vücudun genel sağlığına ve cilt bakımında oldukça etkili olan tuz sabunun herhangi bir yan etkisi yok! Ancak tuz sabununu cilde nasıl uygulanır, faydalarını sizler için bir araya getirdik! İşte tuz sabununa dair tüm merak ettiğiniz detaylar...

TUZ SABUNU NEDİR?

Kaya tuzu ve himalaya tuzlarının bir kalıp içerisinde sıkıştarılması ile ortaya çıkan tuz sabunun içerisinde yaklaşık 80 tane minerak bulunuyor. Vücut için oldukça faydalı olan tuz sabununu cilt bakım rutinlerinize dahil edebilirsiniz.

TUZ SABUNU NEYE İYİ GELİR?

Eskiden beri karşımıza çıkan inanışlardan biri de yeni doğan bebeklerin ilk olarak tuz ile yıkandığı geleneği karşımıza çıkıyor. Yeni doğan bebeklerin ilerki hayatlarında kötü kokmasını engellediği düşüncesi gelenek haline gelen bu uygulama yetişkin bir bireyin vücudu için oldukça faydalı! Tuzun kötü koku oluşumunu engellediği doğrudur. Özellikle koltuk altı kötü kokuyai mantar, egzama, sedef, akne gibi hastalıklara iyi gelmektedir. Ciltteki bakterileri öldürerek derinin temizlenmesine yardımcı olur. 

TUZ SABUNU KULLANIM ALANLARI?

Diğer sabunlarla tuzlu sabunu kıyasladığınızda arasındaki farklardan biri de tuzlu sabun su ile temas ettiğinde köpürmez. İlk olarak cildinizi ıslatarak tuzlu sabun ile cildinize uygulayın. Ancak tuzlu sabunu cildinize uygularken sert yapısı nedeni ile cildinizi çizebilir. Bu tarz durumların önüne geçmek için kaya tuzu veya himalaya tuzunu suda eriterek cildinize sürebilirsiniz. Tuzlu suyu vücudunuzda 5 dakika beklettikten sonra cildinizi temizleyerek nemlendirici uygulayabilirsiniz. Koltuk altındaki kötü kokulardan kurtulmak için deodorant işlemi görerek yıkanırken tuzlu su ile durulamanız yeterli olacaktır.

Yorumlar