Ütü yapmanın pratik yolları işte incelikleriyle tüm püf noktaları!

Ütü yapmanın pratik yolları neler? Özellikle yaz aylarında oldukça meşakatli bir iş haline gelen ütü yapmanın pratik ve kolay yollarını sizler için hazırladık.

Ütü yapmanın pratik yolları işte incelikleriyle tüm püf noktaları!

Ütü yapmak oldukça meşakatli bir iştir kadınlar için. Özellikle yaz aylarında tam bir eziyete dönüşmektedir. Sıcak havaya bir de ütünün sıcaklığı eklendiği zaman işte o zaman kadınlar için çileye dönüşmektedir. Fakat endişelenmeyin! Yaz aylarında sizi fazlaca efor sarfetmekten kurtaracak kolay ve pratik bir şekilde ütü yapmanın yollarını sizler için araştırdık. Peki ütü yapmanın pratik yolları neler? İşte ütü yaparken dikkat etmeniz gereken püf noktalar... 

İŞTE KOLAY ÜTÜ YAPMANI PÜF NOKTALAR 

Çamaşır yıkarken dikkat etmeniz gereken en önemli şey, yumuşatıcı kullanmak olacaktır. Yumuşatıcı kullanmak çamaşırların kırışmasını engel olmaktadır. 

Çamaşır makinenizin kurutma programı varsa ya da ayrıca kurutma makineniz varsa daha kolay ütü yapmanızda fayda sağlayabilir.

Kurutmak için makinanız yoksa çamaşırlarınızı asmadan önce gerdirme yöntemini uygulayın. 

Çamaşırlarınızı kolay ütülemek için yapmanız gereken şeylerden bir diğerid de ütü masasının üzerine alüminyum folyo sermektir. Alüminyum folyo ısıyı yansıtarak çamaşırların daha kolay ütülenmesine yardımcı olmaktadır. 

Ütü yapmanın pratik yollarından bir tanesi de baskılı tişörtleri ütülerken araya nemli bez koymaktır. Buhar vermeden önce mutlaka ütünün tamamen ısındığından emin olunuz. Ütülenen çamaşırlarınızı hemen asın. Böylece çamaşırlarınız pürüzsüz kalacaktır. 

 

Yorumlar