Vazelinin faydaları neler cildinizi parlatır!

Vazelinin faydaları neler? İyi bir nemlendirici olan vazelinin özellikle makyaj rutininde nelere fayda sağladığını sizler için araştırdık!

Vazelinin faydaları neler cildinizi parlatır!

Vazelinin birçok şeye faydalı olduğunu biliyoruz. Peki vazelinin makyaj rutinine olan katkılarını biliyor muyuz? Makyaj rutininde oldukça faydalı olan vazelinin bilinmeyen faydalarının neler olduğunu sizler için araştırdık. İşte tüm merak edilenler! 

Cildinizin ışıl ışıl olmasını istiyorsanız... 

Vazelin cildinizin pırıl pırıl parlamasına yardımcı olmaktadır. Cildinizde sürekli nemli ve parlak bir görünüm istiyorsanız bir miktar vazelini yüzünüze sürebilirsiniz. Özellikle elmacık kemiklerinizin üst kısımlarına ya da kaş kemiklerinize bir miktar uygulayabilirsiniz. Böylece cildiniz hem daha dünç hem de daha sağlıklı görünecektir. 

Dudaklarınıza sürerseniz... 

Vazelin aynı zamanda dudaklarada parlaklık kazandırmaktadır. Dudaklarınızın doğal rengini vurgulamak istediğiniz zaman vazelin sürerek hızlı bir şekilde parlaklık elde edebilirsiniz. 

 Uzun kirpiklere sahip olmak istiyorsanız... 

Uzun kirpiklerin sırrı yine vazelinde! Dolgun ve uzun kirpiklere sahip olmak istiyorsanız gece uyumadan önce kirpiklerinize ince bir kat vazelin sürün hepsi bu kadar! Özellikle düzenli uygulandığında oldukça fazla sonuç alınacaktır.  

Kaşlarınızı düzeltir 

Kaşlarınızı bir türlü kontrol altına alamıyorsanız vazelin kullanmak en iyi yöntemlerden biri olabilir. Kaş bölgenize biraz vazelin sürerek kaş şeklinizi koruyabilirsiniz. 

 

Yorumlar